Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Čt, 05.05.2022 - 00:01

Pedálový Impulse IR Loader od TC Electronic

Dánský TC Electronic naskočil do rozjetého vlaku vezoucího nejrůznější typy stále oblíbenějších zařízení, založených na technologii vytvářející otisky komponent kytarového signálové řetězce, kompaktním pedálovým modelem s příznačným názvem Impulse IR Loader. Model, podporující samply o maximální délce 200 ms v nekomprimovaném 24bitovém audio formátu, doplňuje bezplatná editační aplikace pro systémy Windows a Mac, umožňující organizaci či export / import dat prostřednictvím USB kabelu.

První IR loader z produkce TCE pojme až 99 virtuálních kabinetů v podobě IR emulací, které můžete načíst a používat téměř okamžitě. Uživatel zároveň získá 25 přednastavených presetů, takže pro vlastní impulsy zůstane dalších 74 slotů. V pozicích 1 až 12 je předinstalováno 12 vybraných IR vzorků značky Celestion a pozice 13 až 20 jsou obsazeny 8 samply TC Electronic Pedal Platform nabízejícími otisky zesilovačů s přidruženými boxy.

Pokud si vystačíte s implementovanými presety, tak postačí Impulse IR Loader zařadit za wah, kompresor či overdrive a využívat krabičku pro živé hraní bez klasického aparátu (linka do PA systému), studiové nahrávání nebo cvičení. Kromě toho je pedál vybaven pěti emulacemi akustických kytar, nacházejících se ve slotech 21 až 25.

Footswitch může pracovat ve dvou různých modech – v režimu A/B lze přepínat mezi dvěma předdefinovanými IR impulsy, např. pro čistý a zkreslený zvuk, zatímco standardní mod „zapnuto / vypnuto“ disponuje zapojením true bypass. Chcete-li oba režimy přepínat za chodu během vystoupení, stačí na několik sekund stisknout a podržet nožní spínač.

Nechybí ani přístup ke globálnímu kompenzačnímu ekvalizeru, orientaci usnadňuje dobře čitelný LED displej, a jednoduše řešené ovládání sestává z potenciometru hlasitosti a dvou tlačítek pro posun v presetové nabídce. Integrován je micro USB port, jackový vstup a výstup a napájení zajišťuje 9 V adapter. Cena flexibilního Impulse IR Loaderu od TC Electronic se na evropském trhu pohybuje okolo 120 eur.

Tagy TC Electronic TC Electronic Impulse IR Loader

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY