Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Peavey MiniMEGA 1000: velký výkon, malé rozměry

Společně s hlavou MiniMax 500 zařazuje Peavey do svého výrobního katalogu další kompaktní zesilovač s označením MiniMEGA 1000, jenž se kromě masivního výkonu 1 kilowattu, malých rozměrů a hmotností cca 4.5 kg vyznačuje netradičním designem hlavního panelu a širokými možnostmi úpravy zvuku.

Názvy jednotlivých potenciometrů a přídavných funkcí na čelním panelu, včetně loga značky a označení aparátu, jsou podsvíceny a navíc lze kombinací tlačítek vybírat z dvanácti různých barev nebo podsvícení vypnout. Ovládání sestává z potenciometrů Gain, Comp (optický kompresor), čtyřpásmových korekcí, funkce Kosmos přidávající nejnižší spektrum basů a celkové hlasitosti.

Spodní řada tlačítek slouží k aktivaci zkreslení, kompresoru a fce Kosmos, změnu ekvalizace, nastavení dvoupásmových semi-parametrických středů (200 až 800 Hz, 800 Hz až 3.2 kHz), funkce Bright dodá zvuku brilanci a pro tiché ladění odpojíme tlačítkem Mute preamp od koncové sekce. Zcela vpravo se nachází minijackový sluchátkový konektor.

Zadní panel je vyhrazen pro síťovou zdířku s přepínáním 120-240 V, hlavní vypínač, send a return efktové smyčky, XLR a TRS DI výstupy s přepínači Pre/Post, Pad a odpojením země, dvojici reproduktorových výstupů s paralelním zapojením a min. impedancí 4 Ohmy a výstup pro ladičku.

Posledním konektorem je 8-mi pinový vstup pro MIDI footswitch, kterým můžeme ovládat zkreslení (Crunch), kompresor, funkce Kosmos a Mute a efektovou smyčku. Stejně jako ostatní aparáty z profesionálních Peavey sérií je i MiniMEGA vybaven limiterem s patentovanou technologií DDT, chránící reproduktory před signálovými špičkami.

Peavey MiniMEGA 1000 bude dodáván s polstrovaným nylonovým pouzdrem a jeho cena pro americký trh byla nastavena na cca 600 dolarů. Pokud se poohlížíte po malém a zároveň výkonném basovém zesilovači s bohatou výbavou a slušnou cenovkou, tak vyzkoušejte novinku od Peaveye.

Tagy Peavey 6505

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY