Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - St, 18.11.2015 - 00:01

Peavey inovoval komba z lampové série Classic

Americký koncern Peavey se rozhodl inovovat svou asi nejpopulárnější řadu lampových aparátů ze série Classic, která je součástí nabídkového katalogu firmy už hezkou řádku let. Modifikace komb Classic 30 112, Classic 50 212, Classic 50 410, Delta Blues 115 Tweed a Delta Blues 210 Tweed se tentokrát netýká designu, který zůstává u stylového tweedu doplněného tmavě hnědou tkaninou chránící reproduktory, ale výměny a úpravy mnoha konstrukčních prvků celého obvodu.

Inovace zahrnuje osazení novými výkonovými kondenzátory, kabeláží s větším průměrem a odolnějšími odpory. Podstatnou novinkou jsou také keramické patice elektronek, zvyšující odolnost proti propálení základní desky nebo případnému zkratu a nezanedbatelný vliv na dynamiku a objem tónu mají upravené robustnější transformátory. Komba dostanou i výkonnější chlazení koncových lamp.

Dvoukanálová komba jsou osazena trojicí předzesilovacích elektronek 12AX7 a čtyřmi výkonovými lampami EL84. Na chromovaném panelu najdeme v základu kromě potenciometrů pre a post gainu pro zkreslení, společných třípásmových korekcí, hlasitosti čistého kanálu a pružinového reverbu také konektory (send a return) sériové efektové smyčky. Další ovladače se už liší podle daného typu aparátu.

Nejmenším zástupcem je třicetiwattový Classic 30 112 s jedním 12-ti palcovým reprem Steven's Trusonic, obdobně koncipovaný padesátiwattový Classic 50 212 s dvojicí měničů Blue Marvel je navíc vybaven presencí, master volume a vstupy Normal/Bright a stejné ovládání má i další "padesátka" Classic 50 410 se čtyřmi 10-ti palcovými Blue Marvely.

Modely Delta Blues 115 a 210 s výkonem 30 W, 15-ti palcovým Celestionem Fullback nebo dvěma desítkami Blue Marvel navíc disponují tremolem s ovladači Intensity a Speed. Všechny třicetiwattové verze dostaly nově také přepínač Standby a lépe přístupnou šachtu síťové pojistky. Přepracovaným footswitchem lze nyní přepínat kanály, reverb, tremolo a aktivovat funkci boost.

Aparáty série Peavey Classic trochu klamou tělem - v šasi s elegantním a nestárnoucím vintage designem se totiž skrývají flexibilně koncipované zesilovače poskytující zvuk využitelný nejen v jazzu, country nebo blues, ale také v mnoha odnožích moderního popu, funku a rocku. Ceny na českém trhu startují u částky cca 28 000 Kč za model Classic 30 112 a končí okolo 32 500 Kč v případě výkonnějšího a většího Classicu 50 212.

Tagy Peavey 6505
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY