Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Lampový Peavey invective.120 Misha Mansoor

Americký Peavey si na začátek letošního roku připravil premiéru nového lampového tříkanálového aparátu invective.120 navrženého ve spolupráci s kytaristou prog metalových Periphery Mishou Mansoorem a kromě hlavy o výkonu 120 W k novince vydává i 2x12 kabinet invective.212 a speciální MIDI kontroler invective.fs, jenž rozšiřuje zvukové možnosti tohoto zesilovače a především usnadňuje jeho ovládání při koncertním hraní.

Předzesilovač osazený elektronkami 12AX7 částečně vychází z populárního modelu 6505, jenž je nástupcem známé signované verze 5150 vyrobené před lety pro kytarovou ikonu Eddieho Van Halena a koncová sekce využívá čtveřici výkonových lamp 6L6GC z produkce slovenské firmy JJ Electronic.

Čistý kanál s ovladači Pre, Post a třípásmovými korekcemi je vybaven boostem s potenciometry Tone a Level, který najdeme i u kanálů Crunch a Lead se společnými korekcemi, koncová jednotka je osazena potenciometry Presence, Resonance (spodní pásma) a celkovým Masterem. Praktickou vychytávkou především pro high gainové zvuky je knoflík noise gatu s funkcí Threshold.

Na zadní straně se vedle reproduktorových výstupů s volbou impedancí nachází i sendy a returny dvou efektových smyček, nahrávací MSDI-XLR Direct Out s potenciometry Level, Tone a spínačem uzemnění, DIN konektory MIDI In, Out/Thru, switch pro přepnutí power ampu na poloviční výkon, Level skokové hlasitosti Master Boost a také dvojice napájecích 9VDC/ 500mA zdířek umožňujících připojení efektů.

K hlavě bude Peavey nabízet i 2x12 mono/stereo box invective.212 s reproduktory Vintage 30 a Creamback G12H-75, skeletem vyrobeným z masivní borovice a výkonem 120 W. Pomocí nového MIDI kontroleru invective.fs lze přepínat kanály, aktivovat Gate, Drive Boost i Master Boost, měnit a ukládat presety, MIDI kanály a přepínat obě efektové smyčky.

Peavey invective.120 Misha Mansoor představuje díky tříkanálovému preampu a MIDI rozhraní nadstandardně flexibilní aparát pokrývající široké zvukové spektrum od krystalicky čistého soundu až po nadupané moderní zkreslení s agresivním témbrem a masivními, ale pevnými basy. Zesilovač se v distribuci objeví pravděpodobně v dubnu a oficiální cena pro americký trh byla nastavena pod hranicí 1 900 dolarů.

Tagy Peavey 6505 Peavey 6505 Piranha 1x8 Peavey Peavey invective.120 Misha Mansoor

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY