Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 26.11.2016 - 00:01

Pearl Midtown: velký zvuk v malém balení

Kompaktní bicí soupravy vhodné jak na cvičení, tak i k živému hraní v menších prostorách, kde na miniaturním pódiu bojujete o každý centimetr místa, se v poslední době těší vzrůstajícímu zájmu. Tento trend se rozhodla podpořit i firma Pearl, která do svého nabídkového portfolia zařadila malý a finančně dostupný bicí kit nesoucí příznačné označení Pearl Midtown.

Čtyřmístný, lehce přenosný set, je dostupný v konfiguracích MDT764P/C a MDT764PBG/C, lišící se pouze dodávanými polstrovanými obaly. Sadu tvoří basový buben o rozměrech 16x14 palců, který je vybaven stojnou pro přesné vycentrování pedálového beateru, jeden tom 10x7 palců, 13x12 palcový floor tom, snare s rozměry 13x5.5 palce a držák tomu TH70I. Základní verze je prodávána bez činelů, stojanů a pedálů.

Korpusy o síle 7.5 mm jsou vyrobeny z 6 vrstev topolu, což společně s nevelkými průměry bubnů směruje zvukový charakter Midtownu k rezonantnímu tónu s pevnými středy a jasnými výškami. Při více napnutých blánách je set ideálním partnerem také pro jazz, latinu nebo hip-hop.

Bubny jsou osazeny ocelovými, třikrát ohýbanými ráfky Steel Triple o tloušťce 1.6 mm a jednoduchými mušlemi. Tom využívá systému OptiLoc Suspension, jenž je uchycen na třech bodech a umožňuje korpusu dosahovat maximální rezonance s přirozeným sustainem. Držák TH70I je k nevrtanému basovému bubnu upevněn přes přírubu.

Bicí kit Pearl Midtown je podařený set převyšující řadu nástrojů této kategorie nadstandardním zvukem, jenž společně s kvalitním zpracováním a flexibilitou může zaujmout i stylově velmi odlišné hráče sázející na mobilitu a skladnost. Sady v barevných provedeních Black Gold a Black Cherry Glitter jsou obuty blánami Remo a na českém trhu se jejich cena pohybuje pod hranicí 11 000 Kč.

Tagy Pearl
Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY