Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Pearl Eliminator Redline LT: pedál k basovému bubnu ve verzi Light Transport

Firma Pearl letos zařadila do svého hardwarového portfolia další basový pedál z populární série Eliminator, zastoupený single provedením Eliminator Redline LT (Light Transport) s produktovým kódem P-2050C/F. High-endový model vybavený oblíbenými funkcemi z nejprodávanější řady Eliminator Redline lze snadno složit a přepravovat, je dodáván s několika typy vaček a díky prvkům jako je např. ložisko NiNjA přináší hra na Eliminator Redline LT nadstandardní komfort podpořený lehkým a hladkým chodem.

Jednu z klíčových vlastností tohoto modelu představuje možnost složit pedál bez nutnosti měnit napětí pružiny a úhel beateru nebo jeho odpojení, což poměrně výrazně usnadňuje přepravu i kompletaci. Kromě přiloženého klíče jsou součástí dodávky také čtyři zmíněné, barevně odlišné vyměnitelné vačky: černá – linear action, bílá – oversized linear, modrá – progressive a červená – radical progressive.

Volitelné jsou navíc další dvě varianty ve fialovém (agressive action) nebo žlutém (inverse action) odstínu. Výměna patentovaného vačkového systému je skutečně jednoduchá a rychlá, stačí pouze stisknout uvolňovací tlačítko a nacvaknout jiný typ, měnící sílu úderu a feeling tak, aby vyhovoval individuálním potřebám každého hráče.

Malá ocelová ložiska NiNjA, vyvinutá ve spolupráci s výrobci skateboardů, poskytují bezproblémový tichý chod, spojení mezi sloupkem a radiusovou tyčí zajišťuje pouzdro z odolné pryskyřice, nová je i kolébka pro napínání rotoru, zabraňující prokluzu a vylepšený QuadBeater se sníženým profilem nabízí čtyři plochy (dvě z tvrdého plastu, dvě plstěné) a elastomerový střed Control Core eliminující vibrace.

Převod je řešen pomocí duálního řetězu bez ozubeného kola a základna je osazena exkluzivní oboustrannou vložkou Traction Plate, umožňující různou konfiguraci úchytů. Na českém trhu se oficiální cena modelu Pearl Eliminator Redline LT (Light Transport) P-2050C/F pohybuje těsně pod hranicí 5400 Kč. Přikoupit lze nylonové pouzdro (EPB-1) s ramenovým popruhem a kapsami na příslušenství.

Tagy Pearl Pearl Eliminator Redline LT

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY