Přejít k hlavnímu obsahu
Kultura letos v létě pojede proti standardnímu stavu na 10 až 20 procent  | Foto: Jan Nožička
Kultura letos v létě pojede proti standardnímu stavu na 10 až 20 procent | Foto: Jan Nožička
redakce - Ne, 06.06.2021 - 20:00

Panelovka s ministry: jaké výhledy mají muzikanti na léto a podzim?

Panelová diskuze s místopředsedou vlády Karlem Havlíčkem a ministrem kultury Lubomírem Zaorálkem pod hlavičkou Frontmana proběhla v pondělí 31. května v prostorách Kytary.cz. Hlavním tématem diskuze nazvané Hudební sektor v době pandemie a jeho výhledy, jejíž stream nám patrně důsledkem pandemického tématu v kombinaci s účastí politiků na Facebooku zablokovali, byly výhledy hudebního sektoru do budoucna, aktuálně zejména na festivalové léto a klubový podzim. Streamovali jsme nicméně alespoň na YouTube – a zde je kompletní podoba celé diskuze.

Jak to tedy bude v létě? Karel Havlíček mluvil o tom, že o prázdninách bude možné realizovat akce blížící se až osmi tisícům návštěvníků, na nějaké desetitisíce si ovšem ještě budeme muset počkat. Jana Heřmánkova pak jasně popsala situaci, že kultura letos v létě pojede proti standardnímu stavu na 10 až 20 procent, což je pořád zatraceně málo. Muzikanti samotní se na pódium vrátí dost možná bez potíží, co ale lidé z branže, kteří mezitím utekli do jiných profesí?

Moderátorem večera připravovaného ve spolupráci s Kytary.cz a SAI byl Jakub Nový, Českou obec hudební společně s ním dále reprezentovali Jana Heřmánková, Alexandr Smutný a Marek Vohralík. Tedy lidé už od prvního loňského lockdownu zapojení do maratonu vyjednávání, jak to s lidmi pracujícími v oblasti hudby bude.

Usazení v příjemném koutku vyhrazeném kytarám Furch oba ministři vykázali nemalou snahu vycházet kultuře vstříc. Z místopředsedy vlády se pak na místě vykluboval velký rocker a hudební fanoušek, například Vladimíra Mišíka. Od všech zúčastněných byla cítit snaha muzikantům a obecně kultuře pomoct. Doufejme, že teď už opravdu bude líp...

Na pondělí 7. června chystáme další jarní panelovku nazvanou Jak vymýtit amatérismus z české hudební scény. Pozor, tím amatérismem nemyslíme neprofesionální muzikanty jako takové, ale neprofesionální chování; a toho je na naší scéně bohužel víc než dost. Všichni zúčastnění se pečlivě připravují, bude to stát za to!

Ohlédnout se můžete i za našimi loňskými panelovkami, o životě hudebního manažera, distribuci hudby na internetu a budování značky kapely.

Tagy Frontman live stream Česká obec hudební Jakub Nový

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Redakce
Týmová práce.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY