Přejít k hlavnímu obsahu
Ozzy Osbourne | Foto: Wikipedie, Creative Commons Attribution-Share Alike 2.0 Generic
Ozzy Osbourne | Foto: Wikipedie, Creative Commons Attribution-Share Alike 2.0 Generic
Leon -

Ozzy vzpomíná na koncert v Iowě dekapitovanou hračkou netopýra

Dne 20. ledna 1982 odehrál tehdy třiatřicetiletý Ozzy Osbourne v iowském Des Moines koncert v rámci propagačního turné k albu Diary of a Madman (1981), druhému LP jeho sólové kariéry po odchodu z Black Sabbath. Pódiová show probíhala standardně do doby, než jeden z fanoušků hodil na jeviště živého netopýra, o němž se Ozzy domníval, že jde o gumovou atrapu a zakousl se mu do hlavy. „Hned jsem věděl, že je něco špatně. Velmi špatně,“ napsal později ve své monografii I Am Ozzy. „Moje ústa byla okamžitě plná teplé, divné tekutiny s nejhorší pachutí, jakou jste si kdy dokázali představit. Cítil jsem, jak mi špiní zuby a stéká mi po bradě.“

Tento okamžik, z něhož se postupem času stala jedna z nejznámějších rockových legend, se nesmazatelně zapsal do historie a podpořil Ozzyho divokou image. Po 39 letech vzpomíná Ozzy na nepříjemnou situaci s britským nadhledem, což potvrzuje plyšová hračka netopýra s odnímatelnou hlavou pomocí zipu, která se objevila na Osbourneových stránkách v kategorii merchandise. Nevinně působící Plush Bat vysoký cca 30 cm vyjde na 40 dolarů a na webu si příznivci mohou pořídit např. i roušky, prodávané v tříkusovém setu za 20 dolarů.

Některá přiložená videa jsou staršího data, čemuž odpovídá kvalita záznamu. Poslední video zachycuje televizní vystoupení party Blizzard Of Ozz, kde s Osbournem ještě hrál talentovaný kytarista Randy Rhoads, jenž pár měsíců po incidentu v Des Moines zahynul společně s vizážistkou a řidičem kapely při pádu letadla, které si krátkodobě pronajali.

Tagy Ozzy Osbourne

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY