Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 06.02.2021 - 08:00

Oficiální videa fuzzu Boss Waza Craft TB-2W Tone Bender

V jednom z předchozích příspěvků jsme informovali o novém fuzzu Boss Waza Craft TB-2W Tone Bender, jehož základní specifikace značka odtajnila první prosincový den minulého roku, ovšem premiéru oficiálních videí ponechala až na pozdější dobu a dlouho nebyla známa ani cena. Efekt sice ještě nezamířil do celosvětové distribuce, ale případní zájemci si alespoň mohou udělat rámcový obrázek o zvukových možnostech očekávané novinky, navržené ve spolupráci s britskou firmou Sola Sound.

Boss TB-2W, označovaný výrobcem jako „autentická zvuková kopie“ známého fuzzu Tone Bender z šedesátých let, disponuje zkreslovacím okruhem s germaniovými tranzistory, páčkovým switchem navázaným na integrovaný konvertor napětí (7, 9, 12 V) ovlivňující zvukový charakter pedálu, a zakomponován je také spínač bufferovaného nebo true bypass režimu. Před pár dny už někteří prodejci nastartovali předobjednávky této limitované edice, která bude vyrobena v počtu 3000 kusů, ale cena cca 350 eur není zrovna lidová. Přiložená videa obsahují jak zvukové ukázky tak i historii vývoje TB-2W.

Tagy boss Boss Waza Craft TB-2W Tone Bender
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY