Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Fuzz Boss Waza Craft TB-2W Tone Bender

Osm pedálů z prémiové série Boss Waza Craft doposud představovalo vylepšené reissue verze firemních efektů, ale v pořadí devátý model TB-2W Tone Bender tuto tradici trochu překvapivě porušuje. Novinka, na jejímž vývoji japonská značka spolupracovala s firmou Sola Bender, přináší zvuk ikonického fuzzu Tone Bender MKII z šedesátých let, který Jimmy Page použil na raných nahrávkách Led Zeppelin, a podobný obvod najdeme i u příbuzných variant včetně Marshallu SupaFuzz, Voxe TB apod.

Na klasický Tone Bender odkazuje také design TB-2W s typickým stříbrným texturovaným povrchem, krytkami potenciometrů ve stylu „chickenhead“ nebo identickým skriptem jako u vintage originálu. Právě finální úprava holého šasi, jehož fotku Boss zveřejnil před několika týdny, zmátla některé fanoušky natolik, že připravovanou novinku považovali za reinkarnaci vyhledávaného Hyper Fuzzu Boss FZ-2 z devadesátých let. (1993 – 1997).

Zkreslovací obvod je postaven na dnes už těžko dostupných typech germaniových tranzistorů a každý efekt by měl být podle slov výrobce před opuštěním továrny pečlivě testován, což zaručuje konzistentní zvuk celé produktové řady. Model, navržený podle letitého exempláře Tone Benderu MK II (výrobní č. 500) z archivu britské společnosti Sola Sound, disponuje kromě standardních ovladačů Level a Attack také přídavnými funkcemi, potvrzujícími příslušnost pedálu k edici Waza Craft.

Integrován byl třípolohový páčkový přepínač Battery aktivující mody 7/9/12 V, které ovlivňují zvukový charakter tónu a mají výrazný vliv i na dynamickou odezvu a průraznost projekce. Na čelní straně šasi je navíc umístěn malý spínač, jenž vedle bufferovaného zapojení nabízí i možnost volby režimu true bypass, takže efekt ve vypnutém stavu nijak nenarušuje průchozí signál. Napájení je jako obvykle řešeno 9V baterií nebo adapterem.

Fuzz Boss Waza Craft TB-2W Tone Bender, představující po overdrivu JH-2 Angry Driver (JHS Pedals) druhý firemní model vyrobený ve spolupráci s jinou značkou, by se měl v celosvětové distribuci objevit na jaře příštího roku, a to ve formě limitované série. Oznámení oficiální ceny i premiérová videa si výrobce pravděpodobně ponechává až na dobu, kdy bude novinka uvedena trh, takže vám prozatím můžeme nabídnout pouze videa originálních či reissue variant Tone Benderu MKII. Poslední přiložený záznam přibližuje rozdíly mezi bufferovaným a true bypassem.

Tagy boss Boss Waza Craft TB-2W Tone Bender

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY