Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Čt, 22.10.2020 - 15:00

Nylonkový Godin Multiac Grand Concert Deluxe

Hybridní elektroakustické kytary řady Multiac patří od první poloviny devadesátých let k páteřním produktovým sériím kanadského Godinu, jenž se díky těmto nástrojům úspěšně profiloval na celosvětovém trhu. Výrobce sídlící v Montrealu přidal před pár dny do zmíněné kolekce horkou novinku v podobě prémiového modelu Multiac Grand Concert Deluxe, osazeného nylonovými strunami HTC a speciálně kalibrovanou elektronikou značky LR Baggs s duálním snímáním.

Mahagonové tělo s dvoukomorovými rezonančními dutinami, horní ozvučnicí z masivního cedru a vrstvenými lemovkami hran doplňuje krk z jednoho kusu mahagonu upevněného pomocí čtveřice vrutů přes ergonomicky tvarovaný spoj se sníženým profilem. Hmatník ze směsi Richlite s plochým radiusem 24 palců a velmi podobnými mechanickými i zvukovými vlastnostmi jako eben, je opatřen 19 středně silnými pražci.

Ořech Graphtech široký 50.8 mm ctí standardní rozměry nultého pražce, které se u klasických akustických kytar pohybují v závislosti na konkrétním typu nástroje většinou v rozmezí cca 48 až 52 mm. Menzura byla vyměřena na 25.66 palců (cca 652 mm), kompozit Richlite byl použit také na stavbu základny kobylky, tradičně koncipovaná hlavice nese spolehlivé firemní strojky s plastovými rondely a ladicím převodem 16:1.

Špičkový ozvučný systém LR Baggs Custom Voiced sestává z brilantně znějících snímačů uložených v kovových kobylkových kamenech jednotlivých strun a interního mikrofonu Lyric, dodávajícího tónu potřebný objem, dynaniku, přirozenou projekci a v neposlední řadě citlivou odezvu na různé rytmické figury vytvářené poklepy prstů pravé ruky na horní desku těla, což uvítají nejen hráči flamenca a obdobných stylů.

Ovládací modul s předzesilovací jednotkou je usazen pod korpusovým topem, opatřeným v daném místě několika malými otvory. Tahové fadery nabízejí ovládání hlasitosti, třípásmových korekcí a Blendu pro plynulou volbu poměru snímačů a mikrofonu. Vertikální posuvný potenciometr umožňuje přimíchávat do signálu saturaci s hřejivějším témbrem (Tape emulace) a nechybí tlačítko otáčející fázi.

Godin Multiac Grand Concert Deluxe bude dostupný v přírodním transparentním laku High Gloss Natural za cenu nastavenou v případě amerického trhu okolo hranice 1800 dolarů včetně kvalitního polstrovaného gig bagu, a objednat lze i bytelnější pouzdro Deluxe TRIC Case. Druhé přiložené video demonstruje příbuznou verzi MGC SA, která je v českých obchodech k dispozici za cca 46600 Kč.

Tagy Godin Godin Multiac Grand Concert Deluxe
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY