Přejít k hlavnímu obsahu
redakce -

Nový e-shop Kytary.cz jde naproti hudebníkům, design systém nese jméno kytaristy Ozzyho Osbourna

Společně s hudebníky sdílíme radost z nového e-shopu Kytary.cz. Modernizovaný online obchod neprošel pouze kosmetickými úpravami, ale má zcela novou informační architekturu, od základu přepracované funkce a celý web je postavený na novém design systému. Ten dostal název Randy podle kytaristy Ozzyho Osbourna Randyho Rhoadse. Základní informace vám přinášíme už dnes, více nejen o e-shopu si pak budete moc přečíst za týden v rozhovoru s jedním z dvojice majitelů firmy, Vladimírem Myslíkem.

Změnu pocítíte již při první návštěvě. Větší pohodlí při nákupu vám přinesou tři hlavní parametry jednotlivých položek pro rychlejší srovnávání, deset nejprodávanějších výrobků v každém oddělení, větší fotografie zboží, ale i řazení do logičtějších a přehlednějších celků. Novinkou je on-line poradna s odborníky nebo hudební obsah se zábavnými i poučnými články. Vývojový tým pamatoval na rozsáhlou sekci odpovědí na často kladené dotazy. Začátečníkům zase pomůže slovníček hudebních pojmů.

„Za změnami je spousta mravenčí práce. Základem je kvalitní filtrování. Aby všechny filtry fungovaly co nejlépe, napěchovali jsme jejich algoritmy stovkami informací. Takže zákazníci mnohem rychleji najdou to, co zrovna potřebují. K tomu jim pomůže i nová horizontální navigace,“ popisuje Vladimír Myslík, který je už 20 let jedním z dvojice majitelů Kytary.cz, a dodává, že e-shop je zároveň pro zákazníky garantem pravosti světových značek a ceny.

Prodejna Kytary.cz v Modřanech

Kytary.cz vybudovaly nový on-line obchod znovu na zelené louce přesně podle potřeb hudebníků. „Web jsme tvořili primárně tak, aby zjednodušil cestu a zvýšil pohodlí začínajícím muzikantů, kteří potřebují s nástrojem poradit. I proto klademe větší důraz na srovnání, rady, diskuse a hodnocení ostatních hudebníků z komunity. Zároveň přidáváme pokročilé filtrační funkce, aby muzikant profesionál, který přesně ví, co chce, hned našel, co hledá a dostal lepší a detailnější informace o produktech,“ popisuje jeden z tvůrců nového e-shopu Jiří Budínský, vedoucí IT oddělení Kytary.cz.

Novinkou je podle něj i možnost ukládat si oblíbené zboží a následně ho sdílet s rodinou nebo přáteli. „Z uživatelského výzkumu a analýzy dat jsme zjistili, že naši zákazníci hodně využívají nákupní košík jako svůj seznam produktů, které by si rádi koupili v budoucnu. Navíc to byla nejčastěji zmiňovaná funkce, kterou by od nového e-shopu očekávali, protože jsou na to zvyklí z jiných e-shopů,“ vysvětluje Budínský.

Nový e-shop Kytary.cz

Proměnou prošla i sekce recenzí. Vzhledem k tomu, že je e-shop Kytary.cz dostupný ve dvanácti zemích, zobrazí se návštěvníkům webu všechna hodnocení napříč e-shopy ostatních států. Cizojazyčné texty jsou přitom rovnou překládány do jazyka zákazníka. „Protože sami hojně nakupujeme online, chápeme důležitost kvalitních a rozsáhlých recenzí. Ty naše nově obsahují i hodnocení nakupujících ze čtyř srovnávačů. Nově nabízíme uživatelům přidat k recenzím fotky a videa zakoupených produktů,“ vyjmenovává UX designér e-shopu Alexandr Pánek.

Většina firem to má přesně obráceně: nejprve postaví prodejnu, poté si zařídí e-shop. Hudební nástroje však začínali Jan Pils a Vladimír Myslík a před třiadvaceti lety prodávat na internetu z panelákové kočárkárny. Nyní jsou jejich Kytary.cz u nás největším e-commerce hráčem ve svém oboru.

Tagy Kytary.cz

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Redakce
Týmová práce.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY