Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Nový Carl Martin DC Drive 2018

Dánský výrobce efektů Carl Martin se rozhodl pro upgrade edice krabiček řady Vintage-Series, který kromě částečně modifikovaných obvodů zahrnuje i facelift šasi s kompaktnějšími rozměry. Prvním modelem, jenž prošel ve vývojovém oddělení CM omlazovací kúrou, je zkreslení DC Drive 2018. Představuje druhou generaci overdrivu a vychází z předešlé větší verze Classic.

Inovovaný DC Drive, jenž disponuje identickým charakterem zkreslení jako původní a mezi kytaristy velmi populární model, má nyní hlavní panel z ohýbaného, masivního plátu eloxovaného hliníku, přichyceného k základně šasi čtyřmi šrouby a zasahujícího z pohledu hráče přes bližší horní hranu krabičky, což efektu dodává poměrně originální vzhled.

Na rozdíl od klasického DC Drivu (vyráběn ve dvou designových variantách) nedisponuje novinka vzhledem k menší velikosti druhým footswitchem funkce Boost s přiřazeným ovladačem její hlasitosti, ale je osazena trojicí známých potenciometrů Level, Tone, Drive a také dvoupolohovým páčkovým spínačem s režimy Regular a Fat.

První mod poskytuje frekvenčně spíše neutrální zvuk s transparentním tónem a citlivou dynamickou odezvou, zatímco v režimu Fat, evokujícím sound lampových aparátů, dostane tón výraznější a plnější středy včetně vyšší míry gainu. Obě volby si bez problémů rozumí s humbuckery i singlovými snímači.

Díky těmto modům a optimálně navrženému průběhu potenciometru Drive tak krabička pokrývá širokou paletu zkreslení od jemného drivu vhodného k nakopnutí vstupu zesilovače, přes čitelný crunch až po moderně a agresivněji znějící zkreslení s lehkou komprimací a delším sustainem.

Nový Carl Martin DC Drive 2018 je určen kytaristům, kteří se poohlížejí po zvukově i mechanicky kvalitním, flexibilním a finančně dostupném overdrivu, nezabírajícím v pedalboardu zbytečně mnoho drahocenného prostoru. Krabička se už objevuje v evropské distribuci za cenu cca 110 eur.

Tagy Carl Martin Carl Martin DC Drive 2018

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY