Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Út, 04.08.2015 - 00:01

Nové modely kytar LTD ze série SN-1000

Firma LTD si na letošní nashvillský hudební veletrh naplánovala premiéru hned šesti nových modelů kytar ze série SN-1000, patřící do kategorie nástrojů LTD Deluxe 1000. Jednotlivé modely spojuje design a koncepce vycházející ze Stratocasteru, rozdílný je materiál, hardware a typy snímačů.

Korpus LTD SN-1000FR/FM/Maple AQM v modrém odstínu Aqua Marine je vyroben z lípy s žíhaným javorovým topem a krk s javorovým hmatníkem je osazen 24 jumbo pražci. Nástroj je vybaven uzamykatelným vibratem Floyd Rose a aktivními snímači EMG - kobylkovým humbuckerem EMG 85 a dvojicí singlů EMG SA. Ovládání se skládá z potenciometrů hlasitosti a tónové clony a pětipolohového nožového přepínače.

LTD SN-1000FR/FM/Rosewood CS je kromě palisandrového hmatníku a transparentního laku Copper Sunburst zcela identický s předchozím modelem. Třetí varianta LTD SN-1000FR/Rosewood CM v šedočerné metalíze má olšové tělo a dvojici pasivních humbuckerů (kobylka keramický, krk s Alnico magnety) Fishman Fluence.

Pro tradičněji orientované hráče je určena řada LTD SN-1000W vybavená klasickým vibratem Wilkinson VSVG. Model LTD SN-1000W/Maple PW v bílé barvě Pearl White má korpus vyrobený z olše, krk i hmatník s 22 jumbo pražci jsou javorové, u kobylky najdeme známý humbucker Seymour Duncan Custom 5 a na středu i u krku single coily SD SSL-3.

LTD SN-1000W/Rosewood CHM opět v černošedé metalíze Charcoal Metallic se od předchozího nástroje odlišuje pouze hmatníkem z palisandru. Posledním zástupcem této série je LTD SN-1000W/Maple TS v barevné úpravě Tobacco Sunburst s javorovým hmatníkem, trojicí single coilů Fishman Fluence a miniswitchem přepínajícím mezi klasickým a modernějším zvukem snímačů. Novinky by se na evropském trhu měly objevit v průběhu října.

Tagy LTD
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY