Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Čt, 29.08.2019 - 00:01

Nové kabely a struny PRS Signature a Classic

Podobně jako ostatní butikoví výrobci se i marylandská značka Paul Reed Smith rozhodla před časem rozšířit své portfolio sestávající z kytar, baskytar a aparatur o doplňkový sortiment. Nejnovějšími přírůstky v této produktové kategorii jsou kytarové struny řady Signature a nástrojové, reproduktorové a efektové kabely z finančně vstřícnější edice Classic a prémiové kolekce Signature.

Struny z edice Signature, představující evoluci předchozí řady Classic, mají jádra z reformulované slitiny disponující lepšími magnetickými vlastnostmi, přispívajícími k výraznější projekci, detailnější artikulaci a delšímu sustainu tónu, zatímco pájené koncovky zaručují zvýšení stability ladění a prodlužují životnost strun.

Stejně jako u kolekce Classic, kterou firma uvedla na trh v 80. letech, byla v případě niklovaných vinutých strun Signature použita jádra s hexagonálním profilem ze směsi oceli a uhlíku. Kytarové struny PRS Signature budou dostupné v celkem sedmi setech s tloušťkami 9-42, 9.5-44, 10-46, 10-52, 11-49, 11-49 s vinutým G a 12-52. Všechny verze se v distribuci objeví se shodnou cenovkou cca 11 dolarů.

Nové kabely PRS Classic a Signature se spirálovým stíněním a speciálními pájecími spoji se mohou pochlubit pečlivě vyladěnou kapacitou zajišťující transparentní a čistý signál, a také konstrukcí eliminující různé ruchy způsobené pohybem šňůry.

Sérii Classic tvoří nástrojové kabely o délkách 5, 10, 18 a 25 stop (cca 1.5, 3, 5.5, 7.6 m) v provedeních rovný/rovný nebo rovný/lomený jack, pedálové propojky s lomenými jacky a výkonové kabely 3, 6, 10, 20 stop (cca 0.9, 1.8, 3, 6.1 m) opatřené masivními firemními konektory.

Řada Signature, vyráběná pro PRS britskou firmou Van Damme, nabídne prémiové modely s identickými délkami a špičkovými konektory Neutrik. U vybraných nástrojových variant jsou použity tzv. silent jacky zamezující lupancům a rázům při zapojování/vypojování šňůry.

Ceny kabelů PRS Classic startují na cca 20 dolarech a končí na částce 35 dolarů, cenovky luxusnější řady Signature se pohybují v rozmezí cca 30 dolarů (set 2 efektových propojek) až 99 dolarů (nástr. kabely 25 stop se silent jacky). První zástupci nejvyšší série se už začínají objevovat na českém trhu.

Tagy Paul Reed Smith PRS kabely a struny PRS Signature a PRS Classic
Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY