Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Nové basy Sandberg pro rok 2020

Německý Sandberg letos představuje řadu novinek, mezi nimiž nechybějí baskytary řady Lionel, odlehčená verze California TT4 SuperLight RM, stylový Nighthawk Plus nebo inovovaná „pětka“ California VM5 s elektronikou Aguilar. Nástroje by se měly brzy objevit v celosvětové distribuci a k vybraným kouskům se detailněji vrátíme v některém z příštích článků.

Série Lionel bude vyhovovat především hráčům s menší rukou či kratšími prsty, protože disponuje zkrácenou menzurou o délce 30 palců. Čtyřstrunné modely jsou osazeny jedním split single coilem ve středové pozici kombinované s pasivní elektronikou a na výběr mají být matné laky nebo relic úpravy.

California TT4 SuperLight RM se může pochlubit lehkým tělem z exotické Paulownie, která se kresbou dřeva i zvukem blíží oblíbenému bahennímu jasanu. Javorový krk prošel tepelnou úpravou dodávající tónu mírně hřejivější témbr a zvuk přenáší dvojice firemní singlů T.

Nighthawk Plus představuje upgrade původní edice, moderní zvuk s dostatečnou agresivitou zprostředkovávají snímače Sandberg Black Label (humbucker + singl) doplněné preampem a efektní design podporuje kromě metalizovaných laků v odstínech Inca Silver, Copper nebo Dark Grey také černý hardware a pickguard z eloxovaného hliníku.

Modifikací prošel i klasický pětistrunný model California VM5, který dostal špičkovou elektroniku od americké značky Aguilar. U kobylky je umístěn humbucker AG 5M, do střední části korpusu byl usazen půlený single coil AG 5P 60s a zvukové možnosti navyšuje aktivní předzesilovač Aguilar OBP-2 s dvoupásmovým ekvalizerem.

Tagy sandberg Sandberg 2020

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY