Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 07.06.2020 - 00:01

Novation Launchpad Pro MK3 s MIDI sekvencerem

Poté, co v roce 2019 vydala firma Novation Launchpad X a následně aktualizovala kompaktní model Launchpad Mini, obrátila svou pozornost na vlajkovou loď Launchpad Pro a představila verzi MK3, která se už začíná objevovat v evropské distribuci. Podobně jako přechůdci nabízí i novinka ovládání aplikací či nástrojů, ale tentokrát přidává kromě ostatních vylepšení také pokročilý MIDI sekvencer.

Změnou prošel hlavní panel s 64 podsvícenými (RGB) pady s rychlostní citlivostí, polyfonním parametrem aftertouch a velikostí optimalizovanou pro pohodlné ovládání. Obsluhu dalších funkcí zajišťuje 42 tlačítek, konektivita sestává z portu USB-C a trojice minijackových TRS zdířek MIDI In, Out, Out/Thru. Redukce na klasické DIN konektory jsou součástí dodávky.

Standardem je plná integrace se softwarem Ableton Live Session, kde je spouštění klipů a scén řešeno prostřednictvím čtyř pracovních modů (User, Session, Note, Device), pomocí MIDI lze ovládat v podstatě jakékoliv softwarové nebo hardwarové zařízení, nechybí funkce Chord pro vytváření či hraní akordů přímo z mřížky, režim Scale, jenž je schopen automaticky řadit noty k některé z 32 stupnic, nebo Capture MIDI, vytvářející zálohu vašich nápadů, improvizací, bicích partů a smyček.

Kontroler samozřejmě pracuje i v modu standalone, nastavení je možno konfigurovat v softwaru Novation Components a součástí nabídky je osm uživatelských režimů Custom Mode. Integrovaný čtyřstopý MIDI sekvencer s 32 kroky a osmihlasou polyfonií je připraven pro tvorbu kompletních songů, jejichž strukturu pomáhají obohacovat funkce Probability a Mutation, během hry je možno upravovat synchronizaci, měnit pořadí přehrávání, využít funkci Micro Steps apod.

Cena modelu Novation Launchpad Pro MK3 o rozměrech 268 x 18 x 268 mm a hmotnosti cca 1 kg se na českém trhu pohybuje okolo 9700 Kč včetně kabelů USB-A / USB-C, USB-C / USB-C, 3 x TRS minijack / DIN MIDI, adapteru s konektorem USB a balíčku obsahujícího DAW software Ableton Live 10 Lite, zvukovou knihovnu Loopmasters a plug-iny Bass Station, XLN, Softube, Klevgrand, AAS. Zařízení je kompatibilní se systémy Mac, Windows a iOS.

Tagy novation Novation Launchpad Pro MK3

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY