Přejít k hlavnímu obsahu
JTK - St, 20.07.2016 - 00:01

Největší slet ukulelistů: Ukulele festival 2016

Čtvrtý český ukulele festival se blíží. Pokud chcete zažít víkend plný zábavy, radosti z hudby a z toho „nejhavajštějšího“ nástroje, zapište si datum 30. – 31. července. V Úněticích u Prahy proběhne už 4. český ukulele festival, který je jediným festivalem svého druhu v centrální Evropě.

Ukulele festival se za velmi krátkou dobu stal uznávaným a vyhledávaný festivalem po celém světě. To nejen díky špičkovým umělcům, kteří sem přijíždějí z celého světa (Havaj, Kanada, Velká Británie, Mexiko, Francie, Polsko...), ale také díky pohodové atmosféře a příjemnému zázemí Únětického pivovaru.

I v letošním roce bude festival zahájen tradičně na cestách. Tentokrát se návštěvníci vydají v pátek 29. července vlakem do Plzně a Plzeňského pivovaru, kde proběhnou od 15:30 do 22:00 koncerty českých i světových ukulele kapel. Na páteční odpoledne v Plzni je vstup zdarma. V sobotu a neděli budou již od ranních hodin probíhat workshopy určené pro začátečníky i pro pokročilé hráče. Na místě bude možnost zapůjčení nástroje.Každý den od 13. hodin začne koncertní maraton na dvou pódiích trvající až do pozdních večerních hodin. V průběhu festivalu uslyšíte hráče jako James Hill (Kanada), Kimo Hussey (Havaj), Taimane Gardner (Havaj), Xavier Baumaxa (Česká republika), Andy Eastwood (Velká Británie), Ukulele Troublemakers (Česká republika), Les Poupées Gonflées (Francie), D´Ukes (Velká Británie), Rita Braga (Portugalsko), Marcela Brožová (Česká republika), Chiemsee Ukulele Combo (Německo+Mexiko).

Tagy ukulele
Zástupce šéfredaktora Frontman.cz. Copywriter v Kytary.cz Bassist/Rapper Kapely Five O'Clock Tea (5OT) a B.U.M Born to be LOUD FB: Jan Krčmář Instagram: jan_bass_rap
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY