Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 04.02.2018 - 08:01

Nechejte ladičky Roadie pracovat za vás

Band Industries uvádí na trh druhou generaci netradičního tuneru Roadie 2, fungujícího na digitálně-mechanickém principu. Zařízení v podobě malé krabičky stačí nasadit na ladicí kolík struny a integrovaný motorek napojený na detekční obvod už vše zařídí sám.

Model s označením Roadie 2 zvládne naladit kytary (šesti, sedmi i dvanáctistrunné modely), banjo, ukulele, mandolínu apod. Pro baskytary je určena masivnější verze Roadie Bass, jejíž mechanismus zvládne naladit struny o síle až 140 a detekuje signál v rozpětí 25 až 880 Hz.

V případě Roadie 2 nastavíte pomocí horního tlačítka a otočného prstence typ nástroje a rejstřík ladění (v základu 20 modů), je zde samozřejmě i možnost změny výšky referenčního tónu (A 440 Hz) v rozmezí 420 až 460 Hz po 0.1 Hz krocích a k tuneru je dodávána také mobilní aplikace pro ukládání profilů, editaci a další funkce včetně druhé softwarové ladičky. Samotná prezentace tuneru začíná na přiloženém videu v čase cca 1 min. 10 s.

Tagy ladička Roadie

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY