Přejít k hlavnímu obsahu
Pražské kreativní centrum, foto: Institut plánování a rozvoje Prahy - IPR
Pražské kreativní centrum, foto: Institut plánování a rozvoje Prahy - IPR
Anna Mašátová -

Najděte svůj příběh a zlepšete texty na workshopech SoundCzech

Jak vytvořit příběh hudebního projektu, psát anglické texty nebo krok za krokem ovládnout Youtube. Czech Music Office – SoundCzech pořádá trojici workshopů pro muzikanty a profesionály. Přednášky zkušených zahraničních expertů proběhnou ve dnech 6. až 8. prosince od 16 do 20 hodin v Pražském kreativním centru. Vstup je zdarma, registrace ovšem nutná.

Magdalena Jensen – Jak vytvořit příběh vašeho hudebního projektu, 6. prosince

Bylo nebylo… je klasickým začátkem pohádek vyprávěných před spaním. Techniky vyprávění příběhů nejsou už jen pouhým oslazením vašich snů. Ve skutečnosti některé z největších světových společností (od Nike v roce 1999 po United Airlines loni) využívají nových trendů a vytváří ve svých firemních strukturách nové pozice SCO (chief storytelling officer / vedoucí vyprávění příběhů).
Vyprávění příběhů se stalo jedním z nejdůležitějších prostředků ve světě marketingu – od vytváření příběhů po cílené budování kampaní na sociálních sítích. Nicméně, ne každý příběh se vryje do paměti nebo s vámi emocionálně zahýbe.

Tento workshop pokryje základní návod, jak vytvořit a rozvíjet příběh, který dokáže brnknout na srdeční strunu, bude se také věnovat analýze těch nejúspěšnějších transmediálních příběhů v byznysu. Vše bude zakončeno interaktivním cvičením, kdy se naučíte vyprávět ten svůj příběh.

Magdalena je Američankou žijící 8 let ve Varšavě. Je spoluzakladatelkou Chimes – nezávislé hudební agentury. Před tím, než vstoupila do hudebního průmyslu jako manažerka skupiny Paula & Karol, pracovala pro Polské rádio (Polskie Radio). Spolupracovala také jako konzultantka s kapelami Ulfur Ulfur, Axel Flovent, BRODKA nebo Kamp a aktuálně je manažerkou Ifi Ude. Navíc je spoluzakladatelkou a předsedkyní asociace „Music Managers Forum Polska“ a čtyři roky organizuje veletrh „European Music Fair“.

Kate Northrop – Tvorba anglických textů, 7. prosince

Jak napsat mezinárodně úspěšný text v angličtině, když nejste rodilým mluvčím? Profesionální textaři z US jsou důkazem toho, jak za použití jednoduchých slov rezonovat s lidmi mnoha různých kultur. Cílem tohoto workshopu je vytvořit kompletní text písně pod vedením Kate Northrop. Hudební nástroje nejsou nutné, ale pokud preferujete tvorbu textu společně s melodií, můžete si s sebou přinést kytaru. Na závěr dne budete mít možnost vystoupit se svou novou písní před ostatními účastníky workshopu. Když budete chtít, můžete si přinést svůj text ke konzultaci.

Kate Northrop je americká písničkářka žijící v Evropě, která pracuje zejména jako textařka pro řadu hudebně nadaných umělců, skladatelů a producentů. Vytvořila texty pro pestrou plejádu hudebníků, jejichž skladby vyšly například u Universal Germany, EMI South Africa, Warner Finland nebo Melodie der Welt. Kate je autorkou textů ke stovkám písní, spolupracuje mj. s producenty Hardym Krechem a Goarem Biesenkampem. Narodila v americkém Connecticutu, vystudovala hudbu a anglickou literaturu a řadu let jezdila po Evropě jako písničkářka. Od roku 1994 žije ve Švýcarsku.


András Bozán Bodrogi – You Tube step by step, 8. prosince

András je certifikovaný YouTube expert a Google regionální lektor, s nímž jsme nedávno vedli podnětný rozhovor. Tématem jeho workshopu je, jak efektivně využít možnosti YouTube, zaujmout fanoušky a rozšířit svůj kanál, rozvíjet obsah a strategie videí. Příklady z praxe, jak zpeněžit svá videa a analyzovat svá data na YouTube.

V maďarském hudebním průmyslu prošel András mnoha pozicemi (EMI Hungary, Music Export Hungary, WM Music Distribution…), zejména jako manažer pro oblast marketingu a nového byznysu. Získal bohaté zkušenosti v oblasti digitální hudby, a tak mohl řadě labelů a umělců pomoci s tvorbou hudebního obsahu a samotným vystoupením. Momentálně pracuje jako odborný lektor pro Google Hungary, v rámci čehož pomáhá lokálním YouTube partnerům, agenturám, značkám a tvůrcům obsahu s dosažením jejich cílů pomocí audiovizuálního sdělení.

Facebook událost: www.facebook.com/events/143402939647150

Tagy jak na to; vzdělání András Bozáno Bodrogi Czech Music Office

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

anna
Hudební publicistka, manažerka a historička umění. Je editorkou pořadu ArtCafé Českého rozhlasu Vltava a zástupkyní šéfredaktora kulturního magazínu Uni, její články kromě Frontmana naleznete také v Harmonii, Full Moonu, Sparku, Lidových novinách aj. Působila na pozici Head of…
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY