Přejít k hlavnímu obsahu
Skladbu My Mother Told Me nejvíc proslavil seriál Vikingové.  | Foto: Michal Skořepa
Skladbu My Mother Told Me nejvíc proslavil seriál Vikingové. | Foto: Michal Skořepa
Tokhi -

Nahrávání My Mother Told Me pro mě byla výzva, s hlasy jsem se zapotil

V závěru loňského roku jsme s Groove Army vydali náš cover známého hitu Valhala čeká nás, kde jsem si napsal český text a po paličkách se chopil i mikrofonu. Dost mě to bavilo, takže nyní navazuji další známou písní My Mother Told Me, kterou jsem ale tentokrát ponechal v angličtině. Čistě jen hlas a perkuse. Chtěl jsem si vyzkoušet zase úplně nový přístup a vše si prostě natočit sám.

Byl to zážitek, od začátku do konce celého procesu. Zároveň právě tento přístup byl největší výzvou, protože hlasy jsou, minimálně pro mě, v nezvyklých harmoniích – někdy jsem se docela zapotil, než se to podařilo trefit. Právě s tím mi fantasticky pomohla úžasná zpěvačka a koučka Mirka Novak, stejně jako Dan Šída přímo ve studiu Black&Gold, kde píseň vznikla.

Tenhle styl je mi velmi blízký a natáčení mě moc bavilo. Potom jsme živě nabrali perkuse přímo na zkušebně Groove Army, s čímž mi pomohl Pan Lynx aka Michal Skořepa, a následně dostal na starosti i celé video. Odskočil si za mnou po práci na novém klipu Chinasek a přes relativně krátký čas na natáčení a intenzivní noční výkon odvedl úžasnou práci.

My Mother Told Me je prastarý chorál (některé zdroje uvádí, že až z 9. století). Nejedná se tak o klasický cover, spíše o moji aranž této dávné písně. Samozřejmě, nejvíc skladbu proslavil seriál Vikingové, proto dodnes vzniká velké množství variací a různých verzí po celém světě.

V nahrávce je potom přidaný jen sampl cella, jinak je všechno čistě hlas a buben. Respektive – asi deset vrstev od každého. Teď postupně pracuji na dalším materiálu, který by měl být z veliké části autorský. Pořád mě ale baví textovat písně i dalším interpretům, každý styl je nová výzva.

Zkoušeli jste někdy něco podobného? Podělte se s námi v komentářích nebo napište na redakce@frontman.cz.

Tagy komunita tokhi

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Perkusista, bubeník, facilitátor. www.tokhi.cz
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY