Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Út, 27.10.2015 - 00:01

Nahrávací komplet TASCAM Trackpack 4x4

Pokud uvažujete o pořízení domácího nahrávacího studia, tak by vás mohla zaujmout novinka firmy Tascam s označením Trackpack 4x4. Pod tímto názvem se skrývá recordingový paket, jenž obsahuje téměř vše potřebné pro základ vašeho studia. Komplet sestává ze zvukové karty Tascam US-4x4, dvojice mikrofonů TM-80, dvou kusů sluchátek TH-02 a nahrávacího softwaru.

USB karta Tascam US-4x4 disponuje čtveřicí vstupů a výstupů s kvalitními preampy Ultra-HDDA s gainem až 57 dB, minimálním šumem a velmi čistým přednesem, které představují špičku v dané kategorii. Obvod je osazen operačními zesilovači NE5532, jenž zaručují nadstandardní zvukovou kvalitu a neutrální zabarvení signálu.

Kromě USB rozhraní 2.0 zde najdeme i konektory MIDI In/Out, mikrofonní vstupy jsou vybaveny phantomovým napájením, lze použít klasické jacky i symetrické kabely XLR a na předním panelu nechybí dvojice sluchátkových výstupů kombinovaných s Line Out. Zařízení nabízí vzorkovací frekvence 44.1k/48k/88.2k/96kHz při 16/24 bitech. Ke kartě je dodáván adapter a USB kabel.

Kondenzátorové mikrofony Tascam TM-80 z odolné zinkové slitiny s kardioidní charakteristikou, rozpětím 20 Hz - 20 kHz a citlivostí -38dB +/-2dB, využijete jak pro nahrávání zpěvu tak i pro snímání akustických nástrojů. Součástí balení jsou XLRM – XLRF šňůry (délka cca 1.8 m) stojánky a elastické shockmounty.

Sluchátka Tascam TH-02 s uzavřenou konstrukcí, impedancí 32 Ohm, citlivostí 98 dB a frekvenčním rozpětím 18 Hz až 22 kHz, vynikají velmi slušným podáním zvukového spektra s detailními výškami, neupozaděnými středy a konkrétními basy.Nahrávací komplet TASCAM Trackpack 4x4 by měl být v Evropě dostupný koncem listopadu.

Cena pro americký trh byla nastavena na cca 350 dolarů, což je asi o 60 dolarů méně, než byste zaplatili v případě pořízení každé komponenty samostatně. Kromě karty, sluchátek a mikrofonů v balení najdete také DAW aplikace SONAR X3 LE a Steinberg Cubase LE s množstvím loopů a efektových plug-inů.

Tagy Tascam
Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY