Přejít k hlavnímu obsahu
Do pořadu zveme interprety, kteří jsou schopní bez problémů zahrát na první tejk
Do pořadu zveme interprety, kteří jsou schopní bez problémů zahrát na první tejk
Martin Zakkiss Juha -

Na první tejk! #1: nový hudební pořad odstartovali Five Rivers Blues Band

Všechno to začalo tak, že jsem jako interpret hrál ve studiu Gerys testovací livestream. Po skončení jsme se začali trochu bavit a shodli jsme se, že bychom rádi začali natáčet hudební pořad. Protože jsem muzikant, ale i kameraman a fotograf, tak jsem počítal s tím, že budu fotit nebo točit. Nakonec to dopadlo tak, že jsem se rozhodl vystoupit z komfortní zóny a nabídl jsem se, že bych pořad moderoval.

Mám nakoukáno a naposloucháno hodně pořadů a rozhovorů, tak jsem si myslel, že to bude v podstatě hračka. Opak je samozřejmě pravdou. Jsem sice zvyklý od dětství stát na pódiu s kytarou, hrát a zpívat písničky, mířit na lidi fotoaparátem nebo kamerou, ale stát na druhé straně objektivu a nemít možnost se schovat za hudební nástroj je pro mě novinkou.

Důvod, proč jsme se rozhodli pro hudební pořad, je ten, že všichni v týmu máme rádi muziku, motáme se kolem muziky nebo jsme aktivní muzikanti. A protože se aktuálně nemůže koncertovat, chtěli jsme si koncerty alespoň nějak vynahradit. A z původního konceptu předtočeného koncertu a rozhovorového livestreamu z gauče s kapelou jsme celkem rychle upustili a domluvili se, že uděláme pořad, ve kterém kapela zahraje koncert, a pak se posadíme v režii a budem si povídat. Dali jsme si testovací lhůtu 6 dílů, abychom to nezabalili hned, pokud by první díl nepřinesl žádný ohlas.

Slovo dalo slovo a já začal oslovovat svoje kamarády muzikanty, abych zjistil, kdo z nich by byl ochotný kývnout mi na den ve studiu, ze kterého je nejistý výsledek. Naštěstí jsem obklopený super lidma a našla se parta Five Rivers Blues Band, ve které jsem před lety sám hrával na kytaru a dobro. Kluci byli nadšení, že se něco děje, a bez dlouhého rozmýšlení nabídku přijali. Věděl jsem, že to muzikantsky bude super a doufal jsem, že rozhovor nějak zvládnu ukočírovat. Ivan Audes (bicí) a Honza Šobr (kytara) jsou muzikanti, kteří prošli velkým množstvím spoluprácí a tak jsem z nich chtěl dostat nějaké zážitky a zkušenosti. A přesně to se povedlo. Kapela zahrála skvělý set bluesových písniček a během rozhovoru jsme se dostali až k Ivanově spolupráci se Zuzanou Navarovou nebo Honzovo účinkování v doprovodné kapele během soutěže Česko hledá superstar.

Z prvního dílu mám velkou radost. Sice nás potkalo pár porodních bolestí v postprocesu, ale celková atmosféra a zvuk je tak, jak jsem si to představoval. V dalších dílech máme v plánu i jiné žánry než blues a pokaždé se pokusíme přizpůsobit vzhled pořadu dané kapele.

No a na závěr proč Na první tejk!? Většina muzikantů tenhle výraz určitě zná, ale kdyby náhodou ne, znamená to v podstatě na první pokus nebo u filmu se používá ‚na první jetí‘. Počeštili jsme si anglické slovo ,take‘, protože – jak řekl můj kamarád: „Je to tak blbý, že si to lidi budou pamatovat.“ Zároveň to znamená, že si do pořadu zveme interprety, kteří jsou schopní bez problémů zahrát na první tejk.

Pořad vzniká ve studiu Gerys v Sulislavi, co mu říkáte?

Tagy Na první tejk!

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Martin Juha
Jsem kytarista a fotograf z Plzně. Na kytaru hraju od svých sedmi let a pořád mě ten nástroj nepřestává bavit. Miluju kytarové efekty a experimentování se zvukem. Mimo muziky se věnuji focení a natáčení ať už koncertů nebo jiných událostí. Svojí vášeň pro muziku a focení jsem…
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY