Přejít k hlavnímu obsahu
Jakub König | Foto: Lucie Přichystalová
Jakub König | Foto: Lucie Přichystalová
David Pomahač -

Na kafe s Davidem Pomahačem #82: Jakub König

S Jakubem Königem jsme už jednou v podcastu mluvili. Bylo to během prvního týdne nahrávání je debutového sólového alba, kdy se vše teprve rodilo a sám Jakub nedokázal odhadnout, kam až ho tvůrčí proces dovede. Aktuální díl byl natočen ve studiu SONO Records bezprostředně po poslechu hotového alba s názvem Hvězdy. O tom, jak je Jakub spokojený a jaká cesta vedla k hvězdnému cíli, je tento rozhovor.

Jakub König je český bloger, autor komiksů, textař a písničkář. Od roku 1994 byl frontmanem skupiny Obří broskev, se kterou vydal tři alba. V roce 2016 založil mnohočlennou kapelu Zvíře jménem Podzim, se kterou v roce 2017 vydal eponymní desku, jíž doprovází stejnojmenná kniha a výstava tisků. Od roku 2011 zároveň působí i na sólové dráze – vytvořil projekt Kittchen, tedy maskovaného zpívajícího kuchaře. V rámci tohoto projektu vydal již tři alba, která se setkala s oceněním z řad kritiků. V září 2023 mu jako první deska pod civilním jménem Jakub König vychází album Hvězdy.

Sledujte podcast Na kafe s Davidem Pomahačem na Instagramu.

Podcast vznikl ve spolupráci s LD Systems.

Tagy Na kafe s Davidem Pomahačem Jakub König LD Systems Podcast

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

David Pomahač | Foto: Tomas Carl Allen
Kytarista a zpěvák. Dříve polovina Kieslowski, hrál jsem také s Martinem Tvrdým, v Bez peří, Houpacích koních, s Xavierem Baumaxou a dalšími. V roce 2020 jsem vydal svou první sólovou desku Do tmy je daleko. Ze křtu desky, který proběhl den před prvním lockdownem, vyšel živák…
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY