Přejít k hlavnímu obsahu
David Pomahač -

Na kafe s Davidem Pomahačem #62: Jakub König

Jakuba Königa obdivuju už dlouho. Mám rád jeho tvorbu, která mnou rezonuje – možná i proto, že pomocí hudby prozkoumáváme obdobná témata. Myslím, že mnoho věcí vidíme stejnýma očima. A nejraději mám, když s Jakubem můžu sedět a poslouchat, jak vypráví.

Rozhovor o vývoji a Wabi Daňkovi.

Jakub König je český bloger, autor komiksů, textař a písničkář. Od roku 1994 byl frontmanem skupiny Obří broskev, se kterou vydal tři alba. Od roku 2011 je i na sólové dráze, kdy vytvořil projekt Kittchen, tedy maskovaného zpívajícího kuchaře. V rámci tohoto projektu vydal již tři alba, která se setkala s oceněním z řad kritiků. V roce 2016 založil mnohočlennou kapelu Zvíře jménem Podzim, se kterou v roce 2017 vydal eponymní desku, jíž doprovází stejnojmenná kniha a výstava tisků. O dva roky později vydala kapela kritiky ceněné album Září. Momentálně Jakub pracuje na svém prvním čistě sólovém albu.

Tagy Na kafe s Davidem Pomahačem Jakub König Kittchen Zvíře jménem podzim Obří broskev

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

David Pomahač | Foto: Tomas Carl Allen
Kytarista a zpěvák. Dříve polovina Kieslowski, hrál jsem také s Martinem Tvrdým, v Bez peří, Houpacích koních, s Xavierem Baumaxou a dalšími. V roce 2020 jsem vydal svou první sólovou desku Do tmy je daleko. Ze křtu desky, který proběhl den před prvním lockdownem, vyšel živák…
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY