Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

MXR EVH 5150 Chorus: stereo modulace podle Van Halena

Firma MXR, dceřiná společnost koncernu Jim Dunlop, představila další analogovou modulační krabičku EVH 5150 Chorus z "pruhované" série EVH navržené pro kytaristu Eddieho Van Halena, který tento typ efektu společně s phaserem a flangerem s oblibou používá už od konce sedmdesátých let.

Architektura stereo obvodu byla vyvíjena s důrazem na plný a harmonicky bohatý tón, který by měl podle slov výrobce vycházet ze zvuku, jenž můžete slyšet na pátém studiovém albu Van Halen Diver Down z roku 1982, kde chorus (pravděpodobně starší Roland DC-30 Chorus-Echo) hraje poměrně důležitou roli v mimořádně zdařilé předělávce songu Roye Orbisona (Oh) Pretty Woman nebo v krátkém instrumentálním tracku Cathedral.

Základní deska uvnitř bytelného šasi s poměrně velkorysými rozměry je doslova našlapána množstvím součástek a proto trochu překvapí spartánsky řešené ovládání sestávající z potenciometrů Volume, Tone a Intensity, i když k uspokojivému nastavení chorusu tyto funkce plně postačují a muzikant se tak místo neustálého kroucení různými knoflíky může věnovat tomu podstatnějšímu, tedy samotnému hraní, cvičení nebo zpracování a aranžování nových nápadů.

Kromě potenciometrů je pedál osazen třípolohovým spínačem vstupního gainu (-20/-35/-50 dB) s informačními diodami a okruh s mody -20/-35 dB je zařazen i na výstupech. Aktivaci obstarává nášlapný footswitch s možností změny jeho režimu (bufferovaný nebo true bypass) pomocí malého přepínače na plošném spoji. Vstup, dvojice výstupů a zdířka 9V adapteru obsadily čelní stranu krabičky a šachta pro baterii má prostor na dně šasi.

Stereo chorus MXR EVH 5150 Chorus, vyráběný v limitované edici, by se v evropských obchodech měl objevit zřejmě v průběhu září, oficiální cena pro severoamerickou část trhu byla nastavena pod hranicí 200 dolarů.

Tagy Eventide Van Halen

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY