Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 08.05.2022 - 08:00

„Muž s železnýma koulema“: Les Claypool a spol. věnovali song ukrajinskému prezidentovi

Les Claypool, famózní baskytarista a lídr kapely Primus, oslovil původem ukrajinského muzikanta Eugena Hütze, frontmana americké punkrockové party Gogol Bordello, a společně s několika hosty nahráli skladbu s názvem The Man With the Iron Balls, věnovanou ukrajinskému prezidentovi Volodymyru Zelenskému. Track v sobě mísí avantgardní zvuk Primus a stylové prvky Gogol Bordello, podpořené „garážovým“ mixem.

Kromě Claypoola a Hütze se ve studiu sešli také syn Johna Lennona Sean, jenž obstaral část kytarových a vokálních partů, bubeník The Police Stewart Copeland, kytarista Billy Strings a Hützův spoluhráč houslista Sergej Rjabcev. Klip, jenž se objevil na YouTube kanálu „officialprimus“, vytvořil Claypoolův syn Cage.

Pod videem najdou diváci také následující Claypoolův vzkaz: „Chcete-li vyjádřit svou podporu Ukrajině, pošlete prosím videoklipy, na kterých vy, vaši přátelé, kolegové, děti, domácí mazlíčci, oblíbená břichomluvecká figurína nebo cokoli jiného, co považujete za vhodné nebo úžasně vynalézavé, tleskáte při písni Zelensky: The Man With the Iron Balls.

„Nemusí jít o špičkovou produkci – stačí použít telefon, videokameru apod. a záznam poslat na adresu ironballs@primusville.com.  Dejte světu najevo, že už nebudete tolerovat tuto bezuzdnou tyranskou mentalitu a že podporujete člověka a lidi, kteří si odmítají nechat podkopávat své svobody.“

Tagy Les Claypool Stewart Copeland primus Gogol Bordello Sean Lennon

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY