Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 13.02.2021 - 08:00

Povedený klip EMG s Lesem Claypoolem a Robem Trujillem

Firma EMG vyrobila nové snímače pro basistu Lese Claypoola a rozhodla se, že tvorbu reklamního klipu k jeho modelům ‘Pachyderm Gold’ PA ponechá plně v režii tohoto famózního hráče. A volba to byla nad očekávání dobrá – Claypool zasadil stěžejní část videa do období Divokého západu a navíc si na natáčení přizval parťáka Roberta Trujilla (Ozzy Osbourne, Metallica atd.), kterému značka před časem navrhla „jazz-basový“ aktivní set RT Rip Tide.

Oba protagonisté si rolí hledače zlata a drsňáka jak vystřiženého z filmů Quentina Tarantina viditelně užívali a na závěr videa přidali také společný jam, jehož hudební podkres, stejně jako scénář a muziku k celému klipu, obstaral Claypool. Signovaná edice EMG Robert Trujillo RT Rip Tide Set je už v prodeji za cca 220 dolarů, Claypoolův split-coil LC ‘Pachyderm Gold’ PA (magnety Alnico V) ve zlatém chromu dorazí na trh s cenovkou okolo 150 dolarů.

Tagy EMG Les Claypool Robert Trujillo
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY