Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Pá, 25.12.2020 - 00:01

Music Many Jason Richardson Cutlass 2020

V minulém roce uvedla společnost Ernie Ball Music Man na trh sedmistrunnou signaturu postavenou pro progmetalového kytaristu Jasona Richardsona. Spolupráce kalifornské značky s tímto talentovaným muzikantem pokračuje další dvojicí modelů, tvořenou inovovanou „sedmičkou“ v novém laku a také šestistrunnou verzí Jason Richardson Cutlass 2020 Buckeye Burl.

Nástroje ze série Artist nabízejí olšovou základnu těla krytou luxusně působícím topolovým topem, jehož hrany chrání lemovka z plamínkového javoru. Tepelně upravený javorový krk, připevněný ke korpusu přes ergonomický spoj pomocí pěti vrutů, je kombinován s ebenovým hmatníkem o radiusu 15 palců, osazeným 24 nerezovými pražci medium jumbo, ořech má šířku 43 mm, u sedmistrunného modelu činí tento rozměr 47.6 mm.

Přímo do masivu horní desky jsou zapuštěny dva humbuckery Music Man Custom s keramickými magnety, navázané na aktivní předzesilovací modul s nízkošumovým okruhem, třípolohovým páčkovým switchem, celkovou hlasitostí se zabudovaným push/push přepínačem aktivujícím gain boost a tónovou clonou fungující také pro rozepínání cívek obou humbuckerů.

Stabilitu a dobrou rezonanci zajišťuje osvědčené firemní vibrato a standardně koncipovaná hlavice je opatřena celokovovými uzamykatelnými strojky Schaller M6-IND. Hardware je potažen vrstvou zlatého chromu, pro finální povrch těla byl použit odolný lesklý polyesterový lak, krk je napuštěn směsí oleje a vosku.

Music Many Jason Richardson Cutlass 2020 jsou dostupné v transparentních úpravách Rorschach Red, Natural Buckeye Burl, Black Burst, oficiální ceny určené pro americký trh byly nastaveny na cca 3300 dolarů za šestistrunné provedení respektive 3500 dolarů za sedmistrunnou variantu. Součástí dodávky je kvalitní pevné pouzdro, servisní klíče a další doplňky.

Tagy Ernie Ball Music Man Music Man Jason Richardson Cutlass 2020
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY