Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Čt, 12.12.2019 - 00:01

Multiefekty Joyo Tone Chain TC-1 a TC-2

Čínská značka Joyo Audio uvedla na trh dvojici podlahových kytarových multiefektů z nové série Tone Chain. Jednoduše koncipované modely s označením TC-1 a TC-2 nabízejí základní efektový řetězec tvořený dvěma typy zkreslení (OD, DS) a delayem, nechybí ladička, duální výstupy nebo speaker simulator.

Konstrukce kovového šasi evokuje design populárních multiefektů Fly Rig z produkce Tech 21 a čtveřice footswitchů s podsvícenými prstenci připomíná řešení používané firmou TC Electronic. Za vstupním okruhem je v obou případech umístěna sekce Overdrive s ovladači gainu, tónové clony a hlasitosti.

Následuje jednotka Distortion, jež má u varianty TC-1 obdobné ovladače jako Overdrive doplněné voicingovým přepínačem Lo/Hi, zatímco u high gainové verze TC-2 je tento obvod osazen gainem, hlasitostí a třípásmovými korekcemi se semi-parametrickými středy, což „dvojce“ dodává širší zvukovou flexibilitu.

Integrovaný delay s tradičními parametry Mix, Time, Feedback disponuje kromě aktivačního footswitche také dalším spínačem tap tempa, po jehož delším stisku je do signálové cesty zařazena ladička vybavená dostatečně přehledným displejem.

Konektivita sestává z nástrojového vstupu, dvou jackových výstupů, sendu a returnu efektové smyčky, minijackové zdířky Aux In a na levém boku najdeme dvojici linkových XLR konektorů. Zmíněná emulace kabinetu je vypínatelná tlačítkem, o napájení se stará standardní 9V adapter. Multiefekty Joyo Tone Chain TC-1 a TC-2 o rozměrech 345 x 83 x 43 mm a hmotnosti cca 1 kg jsou už dostupné na českém trhu, kde se jejich ceny pohybují shodně pod hranicí 3400 Kč.

Tagy Joyo Audio Joyo Tone Chain TC-1 Joyo Tone Chain TC-2
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY