Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Po, 11.05.2015 - 06:00

Multiefekt pro zpívající kytaristy: TC-Helicon VoiceLive 3 Extreme

Firma TC-Helicon, patřící pod křídla dánské společnosti TC Electronic, představila na veletrhu ve Frankfurtu další model zpěvového a nástrojového multiefektu a looperu VoiceLive, tentokrát v high-end verzi TC-Helicon VoiceLive 3 Extreme.

Varianta Extreme dostala oproti předchozí řadě VoiceLive3 větší paměť, nový 24-bitový rekordér, možnost importu podkresových stop s efektovou automatikou, v nabídce přibyl Vocoder s funkcí Voice Controlled Synth a režimy Robot a zcela přepracován byl také algoritmus vokálního harmonického generátoru s mody Pedal, Fixed a Mixed. Zpěvová efektová sekce dále obsahuje reverby, delaye, modulace, korekci ladění, Transducer atd.

Kytarová část nabízí simulace různých typů aparátů, kompresor, overdrive/distortion, resonantní filtr, chorusy a další modulace, dozvuky, Talkbox a mnoho dalších efektů vycházejících z populárních krabiček TC Electronic jako jsou např. Flashback Delay, Hall of Fame Reverb, Corona Chorus nebo Vortex Flanger.

Konektivitu zajišťuje jeden mikrofonní a dva kytarové vstupy, symetrické konektory Monitor In a Thru, stereo výstupy rozdělené na vokální XLR a nástrojové jacky, vstupy pro footswitch a externí expression pedál, MIDI In a Out, dva USB porty, stereo minijack pro Aux In a sluchátkový výstup.

TC-Helicon VoiceLive 3 Extreme je současnou vlajkovou lodí této série, která zpívajícím kytaristům umožňuje rozsáhlé úpravy a efektování zpěvové linky i nástroje včetně přímého nahrávání nebo vytváření multismyček a to s možností uložení jednotlivých nastavení do 500 presetů. Předpokládaná cena by se měla pohybovat okolo 800 Euro.

Tagy Tc Helicon

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY