Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 16.11.2019 - 00:01

Mobilní mikrofony IKM iRig a karta iRig Stream z edice Creator

Společnost IK Multimedia rozšiřuje svou řadu Creator o čtyři nové produkty: iRig Mic Cast 2, iRig Mic Cast HD, iRig Mic Video a iRig Stream. První tři modely představují kompaktní kondenzátorové mikrofony pro smartphony nebo iPady, posledně jmenovaná novinka je mobilní zvuková karta podporující funkci streamování a v katalogu se objevil také finančně zvýhodněný set iRig Mic Video Kit.

Mikrofony iRig Mic Cast 2 a iRig Mic Cast HD s duální kapslí se díky malým rozměrům vejdou do kapsy a s připojeným iPhonem, iPadem nebo telefonem pracujícím na platformě Android poskytují křišťálově čistý záznam. Konstrukce minimalizuje rušivé zvuky z okolí, mikrofony lze pomocí magnetu rychle uchytit k šasi telefonu a obě verze jsou vybaveny přepínačem pro volbu tří směrových charakteristik (kardioidní přední/zadní, osmička).

iRig Mic Cast HD s pozlacenými kapslemi a převodníky 24bit/96kHz je navíc osazen ovladačem gainu (až 48 dB) a spínačem pro direct monitoring, max. SPL činí 125 dB a frekvenční rozsah se pohybuje v rozmezí 40 Hz – 20 kHz. Obě varianty se samozřejmě připojují ke sluchátkovému výstupu telefonu.

iRig Mic Video je zástupcem tzv. shotgun mikrofonů a kromě smartphonů zastane svou práci i ve spojení s DSLR fotoaparátem (digitální zrcadlovka). K základním specifikacím patří pozlacená kapsle o velikosti v 0.55 palce, superkardioidní charakteristika, direct monitoring, kvalitní převodníky, rozsah 20 Hz – 20kHz, nastavitelný gain s hraniční úrovní 47 dB a max. SPL 125 dB. Napájení obstarává USB, v případě režimu DSLR knoflíková baterie 3V CR1632 s výdrží cca 50 hodin. K dispozici je i set s multifunkčním stojanem iKlip Grip Pro.

Pro streamování přímo z mobilního zařízení je určena zvuková stereo karta iRig Stream s dvojicí vstupních RCA konektorů, potenciometrem hlasitosti, přepínáním mezi mono/stereo bázemi, funkcí loopback, hlavním mini-DIn výstupem, sluchátkovou mini-TRRS zdířkou a kolečkovými potenciometry (volume sluchátek / gain mikrofonu). Karta o rozměrech 105.5 x 44.5 x 24 mm je postavena na A/D – D/A převodnících 24bit/48kHz a napájení je řešeno přes USB port nebo DC adapter.

Oficiální evropské ceny nových mikrofonů a karty IKM iRig byly výrobcem nastaveny následovně: iRig Mic Cast 2 – 49.99 eur, iRig Mic HD – 99.99 eur, iRig Mic Video – 129.99 eur, sada iRig Mic Video Kit – 169.99 eur, karta iRig Stream – 99.99 eur. Ke každému modelu je dodávána příslušná kabeláž a mikrofony jsou distribuovány s windshieldem a magnetickými pláty pro uchycení.

Tagy IK Multimedia IKM iRig Mic Cast IKM iRig Mic Video IKM iRig Stream
Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY