Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Mobilní audio/video sety Rode Vlogger Kit

Focení a nahrávání audia či videa s pomocí smartphonu je dnes absolutní samozřejmostí, což se zákonitě odráží také ve stále rostoucí nabídce nejrůznějšího příslušenství. Do vysoce konkurenčního segmentu vstoupila i australská značka Rode, nabízející mobilní audio/video sety řady Vlogger Kit, tvořené pakety Vlogger Kit USB-C Edition, iOS Edition a komplexněji pojatou sadou Universal, které by měly zkvalitnit výsledky zmíněných aktivit.

Kity USB-C a iOS obsahují miniaturní elektretový kondenzátorový shotgun mikrofon Rode VideoMic Me-C nebo Me-L s maximálním SPL na hranici 115 dB, kardioidní směrovou charakteristikou, frekvenčním rozsahem 20 Hz – 20 kHz, převodníky pracujícími s rozlišením 24-bit/44.1/48 kHz, minijackovým sluchátkovým výstupem a USB-C nebo Lightning konektorem.

K dispozici je mikrofonní pryžová objímka, ochranný windshield WS9, nastavitelný úchyt SmartGrip (65 až 85 mm) stabilizující telefon v horizontální poloze, diffuser vybavený osmi barevnými filtry, multifunkční desktopový kloubový stojánek Tripod 2, jehož sklápěcí stojny mohou fungovat jako držák pro jednu ruku, nechybí kabel USB-C a také výkonné světlo MicroLED s volitelnou úrovní osvětlení ve čtyřech krocích (60 až 300 luxů) a na ně navázanou spotřebou energie integrované dobíjitelné baterie (od cca 52 do 255 minut nepřetržitého provozu).

Universal Edition, určený především pro telefony se sluchátkovým minijackem, se od dvou předchozích variant liší mikrofonem VideoMicro o rozměrech 21 x 21 x 80 mm a váze 42 g, osazeným půlpalcovou kapslí napojenou na impedanční JFET konvertor. Frekvenční rozmezí daného typu mikrofonu je dáno mantinely 100 Hz – 20 kHz, max. SPL dosahuje 140 dB a výstup je řešen TRRS konektorem. Paket Universal také přidává shockmount Rycote Lyre, kroucený 3.5 mm kabel SC7 TRS/TRRS a držák DCS-1 pro mikrofon a světlo.

Verze Rode Vlogger Kit USB-C Edition pro platformu Android 10 a vyšší, varianta iOS Edition kompatibilní s iPhony postavenými na operačním systému iOS 11 nebo vyšším a rozšířený set Universal Edition jsou v případě americké části trhu dostupné za shodných cca 150 dolarů.

Tagy Rode Rode Vlogger Kit

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY