Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Po, 13.01.2020 - 00:01

Mixážní pulty PreSonus StudioLive ARc

PreSonus oznámil zahájení výroby nové série hybridních mixážní pultů řady StudioLive ARc, které kombinují inovovanou analogovou mixážní sekci s multikanálovými zvukovými kartami USB 2.0, jež na rozdíl od předchozí edice AR disponují modernějšími porty USB-C. Součástí nabídky je trojice modelů AR8c, AR12c a AR16c.

Kromě těchto úprav byly do pultů ARc integrovány Class A preampy XMAX převzaté ze zvukových rozhraní řady Studio, modifikované okruhy nyní nabízejí masivnější projekci a původní modul Bluetooth 4.1 pro bezdrátový streaming byl nahrazen novějším protokolem 5.0.

Všechny verze mají kromě mono a stereo kanálů vestavěný také tzv. „Super Channel“ pro zmíněné Bluetooth propojení a přehrávání z SD karet či USB zdrojů. Další externí zařízení lze připojit pomocí RCA konektorů a stereo minijacku.

Pro zachycení hlavního mixu slouží nahrávací jednotka s úložištěm na SD/SDHD karty s kapacitou do 32 GB. K dispozici jsou high-pass filtry, třípásmové semi-parametrické korekce a efektová jednotka s 16 presety, dedikovaným sendem/returnem a zdířkou externího footswitche.

Základní specifikace pultů z edice StudioLive ARc

StudioLive AR8c: 8 analogových kanálů, 4 mikrofonní vstupy s preampy XMAX, 2x inst/line vstup, 6x symetrický linkový vstup (2x mono, 2x stereo), 1x Stereo Super Channel, mic/line boost pro stereo kanály, interface 8x4 24-bit/96 kHz USB 2.0 - USB-C.

StudioLive AR12c: 14 analogových kanálů, 8 mikrofonních vstupů s preampy XMAX, 2x inst/line vstup, 12x symetrický linkový vstup (4x mono, 4x stereo), 1x Stereo Super Channel, mic/line boost pro stereo kanály, interface 14x4 24-bit/96 kHz USB 2.0 - USB-C, třípásmový EQ s parametrickými středy pro každý mono kanál.

StudioLive AR16c: 18 analogových kanálů, 12 mikrofonních vstupů s preampy XMAX, 2x inst/line vstup, 16x symetrický linkový vstup (8x mono, 4x stereo), 1x Stereo Super Channel, mic/line boost pro stereo kanály, interface 18x4 24-bit/96 kHz USB 2.0 - USB-C, třípásmový EQ s parametrickými středy pro každý mono kanál.

Ke všem modelům je dodáván softwarový balíček obsahující nahrávací aplikaci Capture, DAW Studio One Artist a set plug-inů Studio Magic. Oficiální ceny určené pro americký trh se pohybují v těchto relacích: AR8c cca 500 dolarů, AR12c cca 600 dolarů, AR16c cca 700 dolarů.

Tagy Presonus PreSonus StudioLive ARc
Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY