Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - St, 17.10.2018 - 00:01

Minihumbuckery Seymour Duncan Red Devil

Vintage humbuckery Gibson PAF, jejichž nejrůznější kopie má ve svém portfoliu většina výrobců snímačů, jsou kytaristy ceněny pro svůj frekvenčně vyrovnaný zvuk s čitelnými basy, kultivovanými výškami a plnými středy. Podobnou konstrukci využil u nového třísnímačového setu Red Devil i Seymour Duncan, který mini-humbuckery vyvíjel ve spolupráci s Billym Gibbonsem, frontmanem texaského tria ZZ TOP.

Novinka je určena pro upgrade Stratů a dalších nástrojů původně osazených single-coily, zvukový charakter těchto mini-humbuckerů je částečně příbuzný s předchozí signaturou Billyho Gibbonse, známým humbuckerem Pearly Gates, navrženým podle originálního kobylkového PAF modelu z jeho letitého Les Paulu. Konkrétní exemplář snímače z roku 1959 se na rozdíl od stejné série snímačů vyznačoval agresivnějším témbrem a silnějším výstupem.

Cívky modelů Red Devil jsou uloženy v plastových pouzdrech, které svým tvarem v kombinaci s duální řadou čočkových šroubů přímo navazují na design oblíbených verzí Seymour Duncan JB Jr nebo Little 59 Strat. U každého typu snímače bylo použito rozdílné vinutí, speciálně kalibrované magnety Alnico 5 a čtyřžílové vodiče umožňující rozpojení cívek, paralelní režim, otočení fáze apod.

Krková a střední varianta disponuje decentnějším výstupem (odpor 11.29 a 11.7 kOhm), což z těchto snímačů dělá ideální kombinaci pro blues, funky, pop, rock apod., zatímco kobylková verze má posílený výstup (13.95 kOhm), zvýrazněná střední pásma a lehce upozaděné výšky. Všechny snímače jsou ošetřeny proti interferencím a šumu vakuovou voskovou lázní.

Mini-humbuckery Seymour Duncan Red Devil budou dodávány ve čtyřech barevných provedeních White, Creme, Black nebo Parchment a dostupné mají být jak v setu, tak i samostatně. Cena jednoho snímače se má pohybovat okolo 100 dolarů.

Tagy Seymour Duncan Seymour Duncan Red Devil
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY