Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 23.12.2017 - 00:01

Mini Expression a Volume pedály od DOD

Značka DOD, v současnosti divize Digitechu, se na trhu pohybuje od roku 1973. Za tuto dobu byla v jejích dílnách vyvinuta řada efektů, z nichž některé představují dodnes velmi vyhledávané a ceněné modely, o čemž svědčí také úspěšné, modernizované reedice původních originálů. Čerstvými novinkami z produkce firmy jsou mini-verze Expression a Volume pedálů, využívajících mechaniku Gear Drive a pasivní okruhy, takže není třeba žádného napájení.

Obě krabičky o kompaktních rozměrech 127 x 76 x 61mm, váze 0.5 kg a designem od společnosti DB Instrument Amp disponují bytelným šasi z ocelového plechu, masivním nášlapným pedálem a velmi odolným převodem Gear Drive s pružinovým mechanismem, jenž by měl s přehledem snést i extrémní zátěž.

Flexibilita Mini Expressionu je dána trojicí přepínatelných režimů v kombinaci s lineárním, duálním potenciometrem, díky kterým lze k výstupu přiřadit různé varianty zapojení stereo a mono kabelu – TRS (impedance 25 kOhm), TS (imp. 10 kOhm) nebo RTS (imp. 25 kOhm), takže pedál by měl být kompatibilní s většinou zařízení osazených exp. vstupem.

Mini Volume je vybaven kvalitním potenciometrem s impedancí 500 kOhm, dlouhou životností a rozšířeným rozsahem chodu, pro přesné a rychlé nastavení požadované úrovně. Součástí je také obvod Treble Bleed zabraňující typickému úbytku vyšších frekvencí při nižších hodnotách zvolené hlasitosti.

Mini Expression a Volume pedály od DOD jsou poctivě vyrobené krabičky, které jsou schopny ušetřit místo v pedalboardu a svou kvalitou uspokojí i náročné hráče. Oba modely by měly být v dohledné době dostupné také na českém trhu, kde se má jejich cena pohybovat pod hranicí 2 900 Kč.

Tagy DOD DOD Mini Expression DOD Volume

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY