Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Mikrofonní sady Audio-Technica pro bicí nástroje

Na letošním newyorském veletrhu elektroniky AES (Audio Engineering Society) představila společnost Audio-Technica čtyři nové sady mikrofonů, určených pro snímání bicích souprav. Novinky sestávají z finančně dostupných setů PRO-DRUM4, PRO-DRUM7 a profesionálních verzí ATM-DRUM4, ATM-DRUM7 ze série Artist.

Kit PRO-DRUM4 obsahuje dynamický hyperkardioidní mikrofon PRO 25ax pro nazvučení basového bubnu, dynamická kardioda PRO 63 s neodymovým magnetem je určena ke snímání snare bubínku a dvojice podobně koncipovaných nízkoprofilových modelů PRO 23 byla navržena pro tomy. Verze PRO-DRUM7 přidává další PRO 63 a dva kardioidní kondenzátory AT2021 využitelné jako overheady.

Luxusnější varianta ATM-DRUM4 nabízí dynamické hyperkardioidy ATM250 a ATM650 (basový buben, snare) plus dva kondenzátorové overheady ATM450 s kardioidní směrovou charakteristikou (HPF 80 Hz, pad 10 dB). Prémiový set ATM-DRUM7 posiluje výbavu o trojici dynamických hyperkardiod ATM230 pro nazvučení tomů.

Všechny pakety budou dodávány s příslušným počtem stojanových či klipových úchytů na ráfek, dvěma nebo čtyřmi stojanovými adaptery (podle konkrétní verze setu) a převozním kufříkem. Ceny nastavené pro americkou část trhu startují na cca 250 dolarech za PRO-DRUM4 a končí na 800 dolarech za sadu ATM-DRUM7.

Tagy Audio-Technica PRO-DRUM4 PRO-DRUM7 ATM-DRUM4 ATM-DRUM7

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY