Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Bezdrátová sluchátka Audio-Technica ATH-M50xBT

Sluchátka ATH-M50 od společnosti Audio-Technica zaznamenala celosvětový úspěch, na který firma navázala úspěšným modelem ATH-M50x. Nyní japonská značka přichází s inovovanou bezdrátovou verzí ATH-M50xBT vybavenou technologií Bluetooth 5.0 pracující s kodeky aptX/AAC/SBC a nechybí ani možnost klasického poslechu s pomocí kabelu.

Dynamická sluchátka s uzavřenou konstrukcí jsou osazena kvalitními drivery o průměru 45 mm disponujícími neodymovými magnety a cívkami s CCAW (hliník + měď) vinutím. Frekvenční rozsah se pohybuje v rozmezí 15Hz až 28 kHz, citlivost je dána hodnotou 99 dB a impedance činí 38 ohmů.

Ze zcela vybitého stavu se integrovaná baterie (Li-Pol 3.7 V) dobíjí zhruba 7 hodin, ale poté mají sluchátka dostatek energie až na 40 hodin nepřetržitého provozu. Vestavěný kondenzátorový mikrofon s kulovou směrovou charakteristikou nabídne rozpětí 80 Hz - 10 kHz a zmíněné Bluetooth 5.0 (profily A2DP, AVRCP, HFP, HSP) má dosah cca 10 m.

Pro systémy Android a iOS je připravena firemní aplikace A-T Connect, takže lze případně i využít hlasovou asistenci Siri nebo Google Assistant a samozřejmostí je sklopná konstrukce. Bezdrátová sluchátka Audio-Technica ATH-M50xBT o hmotnosti 310 g by měla být na evropském trhu dostupná za cenu 199 eur včetně měkkého pouzdra, kabelu s mikrofonem (délka 1.2 m, minijack 3.5 mm) a napájecí USB šňůry.

Tagy Audio-Technica Audio-Technica ATH-M50xBT

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY