Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Podcastingový mikrofon Audio-Technica AT2040

Společnost Audio-Technica oznámila výrobu modelu AT2040, dynamického mikrofonu určeného pro rychle se rozvíjející podcastingový trh. Díky poměrně příznivé ceně by měla novinka oslovit i začínající podcastery, kterým kromě kvalitního zvuku a konstrukce nabídne, na rozdíl od mnoha základních mikrofonů používajících USB port, starý dobrý XLR konektor umožňující propojení s tradičními konzolemi a zvukovými kartami.

Výrobce uvádí, že ačkoliv se jedná o dynamický mikrofon, vlastnosti AT2040 jsou blízké kondenzátorovým modelům poskytujícím detailní asertivní přednes s hřejivým témbrem a špičkovou reprodukci vyšších pásem. Tomu odpovídá citlivost -53 dB (2.2 mV, 0 dB=1 V/Pa, 1 kHz) a frekvenční rozsah v rozmezí 80 Hz až 16 kHz, naopak odpadá nutnost napájení prostřednictvím phantomu či baterií.

Model s hyperkadioidní směrovou charakteristikou a velmi nízkým šumem je vybaven interním shock mountem, což společně s vícestupňovým windscreenem z pěnové síťoviny eliminuje jak okolní ruchy, tak i zvuky či vibrace vytvářené manipulací, a velkomembránovou kapsli navíc kryje vícevrstvý koš. Robustní kovové tělo má rozměry 145.3 x 52 mm, hmotnost se pohybuje okolo 615 gramů.

Mikrofon Audio-Technica AT2040 je dodáván s adaptérem stojanového závitu, převozním měkkým pouzdrem a vzhledem k finanční dostupnosti překvapivě i otočným úchytem AT8487. Set lze v případě americké části trhu pořídit za oficiální cenu nastavenou těsně pod hranicí 100 dolarů

Tagy Audio-Technica Audio-Technica AT2040

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY