Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Pá, 30.03.2018 - 01:01

Mikrofon Neumann U 67: návrat legendy

Lampový kondenzátorový mikrofon U 67, který německá společnost Neumann začala nabízet v roce 1960, definoval v 60. letech studiový zvuk mnoha kapel. Postupem času se ve svém segmentu stal v podstatě synonymem špičkového zvuku. Nyní berlínská firma přichází na trh s reedicí této legendy, a to ve formě kompletu U 67 Set.

Mikrofon, vyrobený a ručně kompletovaný přesně podle specifikací originální předlohy, je osazen původní kapslí K 67, obvody využívají výběrovou preampovou elektronku EF86 s nízkou mikrofoničností a značný podíl na výsledném zvuku má také výstupní transformátor BV12.

U 67 se třemi směrovými charakteristikami (omni, kardioid, fig-8), přepínatelným low-cut filtrem, pad switchem, frekvenčním rozsahem 20 Hz až 20 kHz a max. SPL 124 dB je doplněn externím napájecím systémem NU 67 V, který byl lehce modifikován, aby vyhovoval současným bezpečnostním normám a okruh má také optimalizovaný napěťový výstup pro použití s moderními typy elektronek. Inovovaný zdroj je samozřejmě plně kompatibilní se staršími modely U 67.

Výrobce udává, že novinka má zcela identické parametry i zvukové vlastnosti jako dnes velmi ceněné a vyhledávané vintage verze, které jsou známy svou téměř lineární frekvenční odezvou, precizním podáním celého spektra, hřejivým témbrem, skvělou dynamikou a mimořádnou flexibilitou.

Neumann U 67 Set by se měl na evropském trhu představit pravděpodobně v průběhu dubna a kromě mikrofonu a napájecího zdroje komplet obsahuje potřebnou kabeláž, držák shock mount Z 48 a stylový kufřík. Vzhledem k výjimečnosti a skutečné high-end kvalitě tohoto modelu je výjimečná i cena atakující hranici 5 800 eur.

Tagy Neumann Neumann U 67

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY