Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 26.09.2020 - 00:01

MIDI kontroler Blackstar Live Logic

Společnost Blackstar Amplification, která se na trhu doposud profilovala jako výrobce zesilovačů, komb, boxů a efektů, představila flexibilní podlahový USB / MIDI kontroler Live Logic, dodávaný s aplikací Ableton Live Lite 10. Cílem nového modelu je nabídnout hráčům profesionální ovladač pro nástrojový řetězec i záznamové zařízení, jenž může navíc fungovat také jako most mezi pedalboardy, rackovými systémy, DAW a dalšími periferiemi.

Kontroler je vybaven šesticí footswitchů, třímístným displejem, konektory Midi In, Out, USB portem, dvěma jackovými zdířkami pro expression pedály a přepínačem modů Patch Custom. V prvním jmenovaném režimu slouží footswitche 1 až 4 k volbě presetů a spínače 5, 6 obstarávají pohyb v bankách s celkem 128 pozicemi (0-127/1-128).

V modu Custom lze jednotlivým footswitchům přiřadit různé funkce, jejichž nastavení je řešeno prostřednictvím doprovodného softwaru Live Logic, umožňujícího změnu typu zpráv (Program Change, Control Change, Note, Clock), editaci minimálních či maximálních hodnot navázaných na exp. pedály, vytváření profilů v závislosti na právě používané sestavě apod.

Například v kombinaci se zesilovačem Blackstar Silverline Deluxe je možno u Live Logicu naprogramovat spínače 1 – 3 třeba pro přepínání presetů s kanály clean, crunch, lead, a footswitchi 4 – 6 aktivovat vestavěné efekty nebo externí MIDI pedály. Oficiální integrace Ableton Live napovídá, že novinka od Blackstaru zajistí i ovládání DAW aplikací včetně různých produkčních softwarů s plug-iny, sekvencery, samplovacími jednotkami či platformami pro řízení světelného parku atd.

Všestranný, kompaktní a dostatečně robustní Blackstar Live Logic o rozměrech 396 x 37 x 74 mm je schopen pracovat také jako USB MIDI interface, napájení obstarává 9V adapter, USB port nebo 9V baterie. Cena moderně koncipovaného kontroleru se v případě amerického trhu pohybuje těsně pod hranicí 180 dolarů.

Tagy blackstar Blackstar Live Logic
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY