Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

MIDI keyboard/kontroler Akai MPK mini Play mk3

Model MPK Mini Play z roku 2018, z produkce společnosti Akai Professional, dostal vylepšeného nástupce v podobě
samostatně funkčního MIDI keyboardu a USB kontroleru MPK mini Play mk3. Třetí generace této edice nabízí oproti předchozí verzi modernější klaviaturu, přepracovány byly pady, přímý odposlechový systém s vestavěným reproduktorem a v neposlední řadě se zvýšila i výdrž baterie.

Stejně jako klasická varianta mini Play disponuje novější zástupce bankou se 128 zvuky, čtveřicí přiřaditelných encoderů (2 banky, 8 parametrů), které jsou ovšem umístěny v horní části panelu, 25 klávesami, čtyřcestným oranžovým joystickem pro pitch-bending a modulaci, malým OLED displejem, arpeggiatorem včetně tap tempa a osmi pady.

V daném případě disponuje model luxusnější klávesnicí Gen 2, převzatou z příbuzné série MPK mini mk3. Podle slov výrobce klaviatura poskytuje přesnější rychlostní odezvu a lepší hratelnost. Zmíněná sada padů už nemá čtvercový tvar a značka zde použila technologii ve stylu MPC s červeným podsvícením. Nechybí tlačítka pro posun v 10 oktávách, parametry Full Level a Note Repeat a rychle přístupný potenciometr celkové hlasitosti.

Díky pozměněným padům vznikl prostor pro větší integrovaný reproduktor s vyšší hlasitostí a výraznějším přednesem nízkých frekvenčních pásem. Kromě programů jako např. Piano, Chromatic Percussion, Organ, Guitar, Bass, Strings,  Ensemble, Brass, Reed nebo Synth Lead / Pad / Effects je možno využít rytmickou jednotku s deseti kity typu Standard, Room, Power, Electronic, TR-808, Jazz, Brush, Orchestra, Sound FX a CM64/32.

Zadní strana šasi je vyhrazena portu USB-B, minijackovému sluchátkovému konektoru, sloužícímu zároveň k připojení k monitorům, vstupu pro sustain pedál a posuvnému přepínači, volícímu mezi napájením prostřednictvím USB, nebo trojice AA baterií s výdrží více než 14 hodin nepřetržitého provozu. V ceně cca 3200 Kč je zahrnuta i DAW aplikace MPC Beats a set virtuálních nástrojů firmy AIR Music Technology, sestávající z modulů Air Music Hybrid 3, Mini Grand, Velvet, Tubesynth, Electric či AKAI Bassline.

Tagy AKAI Akai MPK mini Play mk3

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY