Přejít k hlavnímu obsahu
Na BlueFestu vystoupí také oceňovaní Southern Avenue | Foto: archiv kapely
Na BlueFestu vystoupí také oceňovaní Southern Avenue | Foto: archiv kapely
redakce - Út, 04.05.2021 - 22:00

Mezinárodní BlueFest streamujte na YouTube kanálu Kytary.cz

Podpořit a obohatit vyprahlou českou hudební scénu a zároveň potěšit fanoušky kvalitní hudby v této nelehké době chce festival BlueFest online. Mezi další cíle organizátoři považují podporu kulturních profesí, které se na festivalu budou podílet, jakož i podporu zahraničních jmen, potěšení nejen bluesových diváků a představení blues širší veřejnosti. Festival proběhne ve čtvrtek 6. května od 19 hodin a bude přenášený živě z pražského Lucerna Music Baru.

Na festivalu vystoupí z domácí hudební scény například Peter Lipa, Flamengo Reunion Session & Karel Kahovec, Ivan Hlas Trio, minus123minut, Tonya Graves, Dan Bárta, Gipsy.cz, The Atavists a mnoho dalších. Ze zahraničních interpretů se mohou diváci těšit například na americkou kapelu Southern Avenue, jejíž debutové album se v americkém žebříčku Billboard Top Blues Albums Chart vyšplhalo na 6. místo a v iTunes Blues Chart na 1. místo či na britskou kapelu Wille and the Bandits, kterou BBC Radio 1 uvedlo v první desítce nejlepších kapel na festivalu Glastonbury 2014.

Již od roku 2001 se pod hlavičkou projektu Prague International Bluenights koná každoročně série koncertů špičkových zahraničních hudebníků, které do pražské metropole agentura Liver Music přiváží. Na Prague Internatonal Bluenights vystoupily takové hvězdy, jako například bývalý kytarista kapely The Rolling Stones Mick Taylor se svým All Star Blues Bandem, americký bluesový kytarista, zpěvák a držitel Grammy Johnny Winter, americká zpěvačka a klávesistka Beth Hart, která spolupracovala například se Slashem či Jeff Beckem, kapela The Grande Mothers, která je složená z původních členů kapely Franka Zappy, kultovní americká undergroundová skupina The Residents a desítky dalších.

Koncertní série Prague International Bluenights se stala neodlučitelnou součástí pražské hudební scény a za 20 let své historie uvedla více než stovku koncertů.

Tagy Blues BlueFest

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Redakce
Týmová práce.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY