Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Út, 15.11.2016 - 00:01

Mesa Subway Bass DI-Preamp a box Ultra-Lite 2x10

Společně s inovovaným basovým zesilovačem Subway D-800+ představila firma Mesa Boogie také nový podlahový předzesilovač Subway Bass DI-Preamp, jenž z této série aparátů koncepčně vychází a nabídku výrobce rozšířil i lehký a kompaktní kabinet Subway Ultra-Lite 2x10 s diagonálně usazenými reproduktory a tweeterem o celkovém výkonu 600 Wattů.

Elektronika Subway Bass DI-Preampu je uložena v nevelké (6.4x17.5x14.4 cm) krabičce, jejíž hlavní panel je osazen ovladačem vstupního gainu, masterem pro celkovou hlasitost, čtyřpásmovými aktivními korekcemi (+- 12 dB) s nízkými a vysokými středy a potenciometrem Voicing upravujícím charakter a výraznost středového pásma. Nechybí přepínač citlivosti vstupu pro pasivní a aktivní nástroj a switch Deep posilující projekci hlubokých frekvencí.

Konektivita sestává z trojice výstupů - Preamp Out v jackovém a XLR provedení s vypínáním země a XLR Direct Out s volbou zemění a určením pozice výstupu (pre/post EQ). Předzesilovač s překvapivě nízkým odběrem 45 mA lze napájet 9V adapterem nebo baterií

Skelet boxu Subway Ultra-Lite 2x10 s rozměry cca 53x49x16 cm a váhou 19.5 kg je vyroben z lehké překližky z italského topolu a pod ochrannou mříží najdeme kromě dvojice 10-ti palcových měničů s neodymiovými magnety také výškovou hornu a tři bassreflexy tvořené jedním kruhovým tubusem a dvěma trojúhelníkovými porty v rozích přední ozvučnice.

Na zadním panelu je umístěn attenuator tweeteru s volbami Normal, -2dB, +2dB a High Range a dva paralelně zapojené kombinované (Speakon/jack) konektory. Impedance boxu činí 8 Ohmů, maximální SPL je dána hodnotou 126 dB a frekvenční rozsah se pohybuje od 42 Hz do 12 kHz.

Obě novinky se na evropském trhu představí pravděpodobně ve druhé polovině prosince, oficiální ceny pro americkou část trhu byly nastaveny na cca 230 dolarů za Subway Bass DI-Preamp a necelých 900 dolarů v případě boxu Subway Ultra-Lite 2x10 .

Tagy Mesa Mesa Subway Bass DI-Preamp Ultra-Lite 2x10
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY