Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Čt, 04.01.2018 - 00:01

Plug-in ReAxis: emulace preampu Mesa Triaxis

Zatímco simulace notoricky známých aparátů Mesa Boogie Dual/Triple Rectifier nebo sérii Mark najdete v každé druhé kytarové aplikaci, s preampy této ikonické značky to ve světě softwarového modelingu už tak slavné není. Mezeru na trhu se rozhodla zaplnit firma Mercuriall Audio, která přichází s plug-inem ReAxis, vycházejícím z populárního, lampového rackového předzesilovače Mesa Triaxis ve verzi rev.TX5A.

Stejně jako hardwarová předloha nabízí i virtuální ReAxis osm kanálů převzatých většinou z aparátů Mesa Boogie Mark I, Mark IIC+ a Mark IV a to s možností uploadu presetů z Triaxisu do plug-inu a jejich následného reexportu, což může být pro majitele obou zařízení velmi praktická funkce.

Kromě toho ReAxis obsahuje emulaci dvou koncových zesilovačů, čtveřice kabinetů, k výběru jsou tři mikrofony, několik overdrivů, wah pedál na bázi modelu Jim Dunlop 535Q Cry Baby, noise gate a další často využívané modulační a prostorové efekty jako je chorus, delay nebo reverb.

Mercuriall ReAxis, využívající technologie Neural Networks, funguje na platformách Mac i PC s formáty VST Universal, AU Universal, AAX x64, VST x32, VST x64, AAX x64 a architektura plug-inu podporuje procesorový multi-threading. Software je možno stáhnout na stránkách výrobce za cenu 89.99 dolarů a firma nabízí k vyzkoušení i demo verzi.

Výbava plug-inu Mercuriall ReAxis:

Preamp sekce

8 kanálů založených na Mesa TriAxis rev.TX5A (lampy 5x12AX7 EHX)

Power amp sekce

Push-pull, class AB Tube
Single-ended, class A Tube
(lampy 6L6GC, EL34)

Kabinety a mikrofony

Bogner Uberkab 412 - 4x12 Celestion G12T-75
Bogner Uberkab 412 - 4x12 Celestion V30
Marshall 1960B - 4x12 Celestion Greenback
Marshall 1960B - 4x12 JBL K120 (vintage)
Shure SM57, Sennheiser MD441, Royer R121

Efektová sekce

Wah-Wah - Dunlop CryBaby 535Q
Overdrive - Ibanez TS-808
Overdrive - Ibanez TS-808 Lower Drive Mod
Overdrive - Ibanez TS-7 Hot
Overdrive - Mesa Grid Slammer
Overdrive - Boss Super Overdrive
Noise Gate
Stereo Chorus
Stereo Delay
Stereo Reverb

Tagy Mesa Mesa Triaxis

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY