Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Pá, 02.12.2016 - 00:01

Tříkanálové aparáty Mesa Triple Crown TC-50

Firma Mesa Boogie přichází na trh se zbrusu novou řadou celolampových aparátů Triple Crown TC-50 a to ve formě klasické hlavy, komba 1x12 a rackového 4U zesilovače. Modely částečně vycházejí z koncepce populární série Dual Rectifier, disponují třemi kanály, MIDI rozhraním a přepracovaným koncovým stupněm o výkonu 50 W, s možností využití elektronek EL34, 6L6 nebo 6V6.

Každý kanál má samostatné čtyřpásmové korekce, gain a volume, u čistého kanálu najdeme přepínač Normal/Drive a zbylé dva jsou osazeny spínači Normal/Tight pro lepší artikulaci spodních pásem. Vedle spínačů Power a Standby je umístěn potenciometr celkové hlasitosti Output a další regulátor Solo aktivovaný footswitchem.

Zadní strana je vyhrazena pro send a return vypínatelné efektové smyčky, trojici potenciometrů pružinového reverbu, dva repro výstupy s volbami Off/4/8 Ohmů, konektory MIDI In, Out/Thru, malý otočný volič MIDI kanálů s ukládacím tlačítkem Store, nastavení biasu, sluchátkovému výstupu, Line Outu, XLR výstupu CabClone s možnostmi simulace kabinetu v režimech Closed/Open/Vintage a vstupu externího footswitche, jenž ovládá kanály, reverb, ef.smyčku a funkci Solo.

Předzesilovač s širokým zvukovým rozpětím od krystalicky čistých, zvonivých zvuků, přes lehký crunch, saturovaný drive až po agresivní moderní zkreslení je osazen šesti elektronkami 12AX7 a výkonový stupeň ve třídě Class A/B jednou lampou 12AT7 a dvojicí EL34. Díky přepínači pevného biasu je možno použít i elektronky 6L6 a 6V6.

Dřevěný skelet hlavy a komba s jedním osmiohmovým reprem Celestion Vintage 30 je vyroben z voděodolné březové překližky, na šasi byl použit válcovaný hliník a kombo je vybaveno i systémem Track-Loc pro nasazení odnímatelných koleček. Tříkanálové aparáty Mesa Triple Crown TC-50 by se měly v Evropě představit začátkem příštího roku a oficiální ceny pro americký trh byly nastaveny na cca 2 000 dolarů za kombo a asi 1 800 dolarů v případě hlavy a rackového modelu.

Tagy Mesa Mesa Triple Crown TC-50
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY