Přejít k hlavnímu obsahu
Marcus Miller
Marcus Miller
JTK - So, 11.04.2015 - 00:01

Marcus Miller do Prahy chystá workshop snů

Ano, čtete správně. Na pražské pobočce Kytary.cz v Modřanech proběhne workshop legendárního Marcuse Millera. Jeho koncerty jsou skvělým zážitkem, ale workshop je přeci jen o další level výš. Asi se shodneme na tom, že na této akci nesmí žádný basák chybět.

Zajímá vás, jak tento virtuózní hráč a držitel dvou cen Grammy přemýšlí o hudbě, jak staví groove, kde bere inspiraci, jak skládá nebo co je pro jeho hru důležité? Chcete ho vidět zblízka, potkat se s ním a zeptat se na cokoliv, co vás zajímá? Pak přijďte v neděli 26. dubna 2015 ve 12.00 na jeho workshop.

Každý baskytarista se může těšit na nezapomenutelný zážitek a životní setkání. Kapacita je omezená a očekává se plný dům, tak do toho jděte raději rovnou. Cena vstupného je 249 korun v předprodeji a 299 korun na místě. Pokud tedy vůbec nějaké lupeny zbudou. Při platbě převodem (s uvedením „MILLER“ do poznámky) každopádně ušetříte náklady na poštovné. Vstupenky zakoupíte zde.

A jak je možné, že v Praze Marcus Miller bude? Jako hlavní hvězda festivalu Mladí Ladí Jazz tento legendární americký jazzman, který je považován za jednu z vůdčích osobností jazzu posledních dvou dekád, vystoupí v Roxy a představí své zbrusu nové album Afrodeezia. On letošní duben je bez keců fakt měsícem jazzu, a to právě díky šestému ročníku tohoto skvělého festivalu, který letos přiváží to nejlepší především z americké jazzové scény. Koncert německé zpěvačky a kytaristky Moniky Roscher už proběhl, ale vše opravdu podstatné je ještě před námi.


Americké post-moderní trio The Kandinsky Effect (USA/FR), které dnes v České republice vystoupí poprvé, představí v La Fabrice originální jazz s prvky rocku, hip-hopu a elektronické hudby. Ne nadarmo si za svého patrona vybrali ruského malíře Vasila Kandinského. Jejich hudba je totiž mozaikou mnoha barev i vlivů z celého světa. Zaslechneme v ní odkaz Johnyho Coltrana, ocitneme se v hiphopovém klubu v New Yorku i na britské elektro párty.

Po sedmi letech se do Prahy 18. dubna vrací americké trio The Bad Plus, které je známé svými inovativními přístupy, jazzovými zpracováními slavných hitů a kombinacemi žánrů od jazzu, rocku, přes elektroniku až k moderní klasické hudbě. Na festival do Paláce Akropolis zavítají v rámci svého ojedinělého turné, ve kterém vzdávají hold zakladateli free jazzu, Ornettu Colemanovi.

Newyorský jazzový hudebník Oran Etkin předvede 22. dubna v Jazzdocku jedinečnou směs moderního jazzu a world music. Etkin vychází z tradice Afriky a Izraele a propojuje unikátní zvuk saxofonu, bass-klarinetu a klarinetu, který zároveň rezonuje s divokou energií současné newyorské jazzové scény. Za svoji desku All About Bullies získal Oran Etkin před třemi lety Grammy. Na jeho nejnovějším albu Gathering Light se prolínají svěží a dobrodružné skladby plné melodií a rytmů, které Oran Etkin objevil na svém posledním koncertním turné v Indonésii, Číně, Japonsku, Izraeli a Evropě. Od 20. do 24. dubna povede v Praze také workshopy pro děti, založené na Etkinově jedinečné výukové metodě, která skrz hravost a fantazii v dětech rozvíjí cit a lásku k hudbě.

Pak 26. dubna následuje hlavní hvězda Marcus Miller a od dva dny později budete moci v Jazzdocku padnout k nohám mladé rakouské pianistce, zpěvačce a skladatelce Susane Sawoff. Její hudba představuje chytré propojení jazzu a world music, s důrazem na rytmické a melodické pojetí, to vše dokreslené jejím okouzlujícím hlasem. Sawoff byla se svým triem třikrát nominována na nejprestižnější rakouskou hudební cenu Amadeus. Do Prahy přijede představit písně ze svého nového, zatím nepojmenovaného alba. Fantazie!

Tagy Mladí Ladí Jazz

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

JTK
Zástupce šéfredaktora Frontman.cz. Copywriter v Kytary.cz Bassist/Rapper Kapely Five O'Clock Tea (5OT) a B.U.M Born to be LOUD FB: Jan Krčmář Instagram:…
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY