Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Čt, 13.08.2020 - 00:01

Luxusní snare DW Timekeeper

Značka Drum Workshop, kalifornský výrobce bicích nástroj a perkusí, posílila nabídku série Collector's o prémiový bubínek Timekeeper DREX6514SSA-TK. Produkci novinky, u jejíhož zrodu stál designer John Good, si vzaly na starost dílny firemního Custom Shopu, kde pro stavbu tohoto snare použili výběrové materiály a korpus vyzdobili stylovými intarziemi „Clock and Gear“.

Základ těla tvoří 11 vrstev (VLT) exotického dřeva purpleheart, vyznačujícího se vysokou mechanickou odolností, komplexním zvukovým spektrem s hřejivým témbrem, plnými středy a rychlým atakem. Vnější plocha korpusu je potažena plátem palisandru Santos s výrazně strukturovanými léty a do palisandrové dýhy o síle 0.7 mm bylo ručně vsazeno celkem 351 laserem opracovaných dřevěných intarzií

Bubínek o rozměrech 6.5 x 14 palců disponuje speciálními ráfky True-Hoops opatřenými koženkovými lemovkami, mechaniku MAG Throw-Off/3P doplňuje struník True-Tone, ladění obstarávají šrouby True-Pitch 50, blány se stylovým emblémem dodala firma Remo a výjimečnost tohoto kousku podtrhuje i patinovaná povrchová úprava hardwaru v provedení Antique Bronze.

John Good, provozní ředitel společnosti Drum Workshop Inc., vznik nového snare komentoval slovy: „Naším cílem je, aby tento bubínek nebyl pouze mementem nebo sběratelským artefaktem. Timekeeper je navržen pro hru a myslím, že purpleheart je skvělý materiál, jehož nadstandardní vlastnosti objevuje stále více bubeníků, kteří jsou zvukem tohoto exotického dřeva uneseni.“

Designový snare DW Timekeeper je dodáván s převozním pouzdrem DW Deluxe, cena opulentního modelu se má v případě evropské části trhu pohybovat okolo částky 2000 eur.

Tagy Drum Workshop DW Timekeeper

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY