Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - St, 09.11.2016 - 00:01

Luxusní pololubová basa D'Angelico EX-Bass

Newyorská firma D'Angelico je mezi muzikanty známá hlavně díky svým špičkovým lubovým a akustickým kytarám, ale její portfolio tvoří také několik modelů baskytar, mezi které patří i pololubová čtyřstrunná verze D'Angelico EX-Bass ze série Excel, která vychází vstříc náročným hráčům pohybujícím se především v decentnějších žánrech jako je blues, jazz, fusion nebo folkrock, i když tento výčet není rozhodně limitující a nástroj zastane svou práci také v jiných stylech.

Na pololubovku poměrně kompaktní korpus s tloušťkou 4.4 cm, šířkou 38 cm a tvary inspirovanými nestárnoucím Gibsonem Les Paulem, tvoří pláty laminovaného javoru s výraznou plamínkovou kresbou s dvojicí rezonančních F otvorů na přední ozvučnici. Krk s pohodlným subtilnějším C profilem je z důvodu maximální stability slepen ze dvou kusů javoru a ořechového plátu a palisandrový hmatník s obdélníkovými polohovými značkami z pravé perleti nese 22 středně silných pražců a kostěný nultý pražec. Na hlavici potažené ebenovou deskou najdeme výraznou intarzii v pro tuto značku typickém stylu art deco.

Basa disponuje dvěma humbuckery D'Angelico, krkovým se zvukem evokujícím kulatý sound lubovek z šedesátých let a kobylkovým snímačem s agresivnějším a modernějším charakterem. Elektronika sestává z třípolohového páčkového přepínače a společných ovladačů hlasitosti a tónové clony.

Struny jsou ukotveny v klasickém struníku stopbar doplněným pevnou kobylkou tune-o-matic a ladění mají na starost uzavřené, odlehčené strojky D'Angelico Deluxe s menšími rondely, což eliminuje případné přepadávání nástroje na hlavici. Veškerý hardware je proveden ve zlatém nebo černém chromu.

D'Angelico EX-Bass je vyráběna i v bezpražcové variantě a nabízena v černé a bílé barvě nebo v transparentních lacích Blue Burst, Cherry, Natural Tint, Grey Black a Vintage Sunburst. Pokud se poohlížíte po kvalitní pololubové baskytaře s tradičním designem, tak máte možnost tento nástroj vyzkoušet i v ČR, kde se cena modelu EX-Bass pohybuje lehce nad hranicí 42 000 Kč včetně luxusního pevného pouzdra.

Tagy D'Angelico D'Angelico EX-Bass
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY