Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Po, 09.05.2016 - 00:01

LTD Vulture: metalová mašina Jamese Hetfielda

Po modelech Iron Cross, Truckster a Snakebyte přichází firma ESP s dalším signovaným modelem kytary, která je výsledkem spolupráce dceřiné společnosti LTD a frontmana Metallicy Jamese Hetfielda. Nástroj s označením LTD James Hetfield Vulture je inspirován známým "véčkem", jež Gibson uvedl na trh už v padesátých letech a je osazen aktivními snímači EMG JH.

Největším vizuálním rozdílem jsou ve srovnání s předlohou rozšířené konce asymetrických křídel mahagonového korpusu s frézovanou horní hranou pro pohodlnější hru pravé ruky a také jednořadá hlavice, jejíž ukončení připomíná svým tvarem zobák supa - podle tohoto designového prvku dostala kytara také název (vulture = sup).

Lepený krk s profilem mělkého U je vyroben ze tří kusů mahagonu nesoucího ebenový hmatník s radiusem 305 mm, 22 jumbo pražci XJ a polohovými značkami kombinujícími klasické tečky a intarzii na oktávové poloze v podobě okřídleného písmene V. Šířka nultého pražce činí 42 mm a menzura je typicky gibsonovská tedy 24.75 palce.

Mechaniku tvoří struník s kobylkou typu tune-o-matic Tonepros Locking TOM a firemní uzamykatelné ladicí strojky. Veškerý hardware je proveden v černém chromu. O přenos zvuku se starají dva aktivní humbuckery EMG JH se silným výstupem, ovládané potenciometry společné hlasitosti a tónové clony a třípolohovým páčkovým přepínačem. Baterie napájející obvod je uložena v šachtě zapuštěné do zadní strany těla v prostoru spodního křídla.

LTD James Hetfield Vulture je finančně přístupnější alternativou k mnohem dražšímu modelu ESP a díky svému razantnímu tvaru a nadupaným snímačům dodávajícím nástroji hutný a agresivní zvuk s dlouhým sustainem osloví především hráče vyznávající tvrdší styly. Nástroj bude nabízen v matně černém laku Black Satin a podle informací výrobce se novinka objeví v prodeji už v průběhu června za cenu cca 1 200 dolarů.

Tagy LTD

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY